Davlat xavfsizlik xizmati tergovchilari uchun navbatdagi malaka oshirish kursi boshlandi
Huquqni muhofaza qilish Akademiyasida Davlat xavfsizlik xizmati tergovchilari uchun tinchlik va xavfsizlikka qarshi jinoyatlar bo‘yicha tergov faoliyatini tashkil etish hamda bu jarayonda zamonaviy kriminalistik-texnik vositalardan foydalanish masalalariga bag‘ishlangan navbatdagi malaka oshirish kursi boshlandi.
Kurs dasturi tinchlik va xavfsizlikka qarshi qaratilgan jinoyatlar yuzasidan o‘tkaziladigan tergov harakatlari, tergov jarayonida raqamli qurilmalarda saqlanayotgan ma’lumotlarni to‘g‘ri rasmiylashtirib olish, internet ijtimoiy tarmoqlarida o‘chirilgan ma’lumotlarni qayta tiklash, shaxsni identifikatsiya qilishda qo‘llaniladigan zamonaviy kriminalistik texnik vositalardan foydalanish va shu kabi qator dolzarb masalalarni qamrab olgan.
Malaka oshirish kursi davomida nazariy mashg‘ulotlar bilan bir qatorda, olingan bilimlarni mustahkamlash hamda zarur ko‘nikmalarni shakllantirish maqsadida amaliy o‘quv mashg‘ulotlari, shu jumladan, X.Sulaymonova nomidagi Respublika sud ekspertiza markazi, Ekspert-kriminalistika bosh markazlari, O‘zbekiston Respublikasi Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasi, va boshqa tashkilotlarda sayyor o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazish rejalashtirilgan.

The next training course for investigators of the State Security Service has begun.
At the Law Enforcement Academy, another advanced training course for investigators of the State Security Service has begun, dedicated to the organization of investigative activities on crimes against peace and security, as well as the use of modern forensic and technical means in this process.
The course program covers a number of topical issues, such as investigative actions related to crimes against peace and security, the correct formalization of information stored on digital devices during the investigation process, the restoration of deleted information on social networks, the use of modern forensic technical means used for identification of a person, and others.
During the advanced training course, along with theoretical classes, practical training sessions are planned to be held in order to consolidate the acquired knowledge and form the necessary skills, including field training sessions at the Republican Center for Forensic Expertise named after Kh. Suleymanova, the Main Center for Expert-Criminalistics, the Committee for Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan, and other organizations.