Hamkorlikni mustahkamlash: Qirg‘iz Respublikasi Bosh prokuraturasi delegatsiyasining tashrifi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga Qirg‘iz Respublikasi Bosh prokurori o‘rinbosari U. Konkubayeva boshchiligidagi delegatsiyaning tashrifi amalga oshirildi.
Tashrif davomida delegatsiya Akademiyaning prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar bilan tanishtirildi.
Uchrashuv davomida mehmonlar Akademiya tashkiliy tuzilmasi, faoliyat yo‘nalishlari, yaratilgan zamonaviy ta’lim infratuzilmasi bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek tashrif davomida delegatsiya a’zolarida Akademiyaning Raqamli kriminalistika ilmiy-tadqiqot instituti keng qiziqish uyg‘otib, uning faoliyati yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Konstruktiv ruhda o‘tkazilgan muloqotda tomonlar o‘zaro manfaatli yo‘nalishlar bo‘yicha hamkorlikni yanada kuchaytirish va kengaytirishga kelishib olishdi.

Укрепление сотрудничества: визит делегации Генеральной прокуратуры Кыргызской Республики
остоялся визит делегации Генеральной прокуратуры Кыргызской Республики во главе с заместителем генерального прокурора У. Конкубаевой в Правоохранительную академию Республики Узбекистан.
В ходе визита делегации представлены процессы обучения сотрудников прокуратуры и следственных органов Академии, а также новые педагогические методы и современные технологии, применяемые в образовательном процессе.
Гости ознакомились со структурой, направлениями деятельности Академии, системой организации подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры, а также современной образовательной инфраструктурой Академии.
Также гости проявили большой интерес к деятельности Научно-исследовательского института цифровой криминалистики Академии, в связи с чем, им предоставлены подробные сведения о ее работе.
Визит прошел в конструктивном духе, стороны договорились о дальнейшем расширении взаимного сотрудничества в направлениях, представляющих взаимный интерес.