Hamkorlikdagi yangi loyihalar muhokama qilindi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga AQSH Davlat departamentining Terrorizmga qarshi kurash dasturi Markaziy Osiyo bo‘yicha maslahatchisi T.Kreyg va AQSH Adliya departamentining ICITAP dasturi vakili S.Lettik bilan navbatdagi ishchi uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda xorijiy mehmonlar Akademiyada olib borilayotgan o‘quv jarayoni va ta’lim tizimi bilan tanishtirilib, kelgusi hamkorlik yo‘nalishlari, qo‘shma tadqiqotlar olib borish va yangi o‘quv dasturlarini ishlab chiqish yuzasidan fikr almashdilar.
Tomonlar konstruktiv muloqotni davom ettirish va huquqni muhofaza qilish sohasida kadrlarning kasbiy tayyorgarligini takomillashtirishga qaratilgan qo‘shma tashabbuslar bo‘yicha hamkorlikni rivojlantirishga kelishib oldilar.

Обсуждены новые совместные проекты
В Правоохранительной академии состоялась очередная рабочая встреча с советником по Центральной Азии Программы по борьбе с терроризмом Государственного департамента США Т.Крейгом и представителем Программы ICITAP Министерства юстиции США С.Леттиком.
В ходе встречи иностранные гости были ознакомлены с образовательным процессом и системой подготовки кадров в Академии. Стороны обменялись мнениями по вопросам дальнейшего сотрудничества, реализации совместных исследований и разработке новых учебных программ.
По итогам обсуждения стороны выразили готовность продолжить конструктивный диалог и активизировать взаимодействие по совместным инициативам, направленным на совершенствование профессиональной подготовки специалистов в сфере правоохранительной деятельности.