O‘zbekiston standartlar institutida korrupsiyaga qarshi kurashish tadbiri
O‘zbekiston texnik jihatdan tartibga solish agentligi huzuridagi O‘zbekiston standartlar instituti xodimlari ishtirokida “Korrupsiya – taraqqiyot zavoli” mavzusidagi seminar o‘tkazildi.
Seminarda Akademiyaning Korruputsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi vakillari taqdimotlar bilan ishtirok etishdi.
Ekspertlar ishtirokchilarga korrupsiyaning jamiyat hayotining turli sohalariga yetkazadigan zararli oqibatlari, korrupsiya illatiga qarshi kurashish bo‘yicha milliy va ilg‘or xorijiy tajribalar xususida ma’lumot berishdi.
Asosan muhokamalar shaklida o‘tkazilgan tadbir davomida ishtirokchilar korrupsiyaga qarshi tura olish bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan masalalar bo‘yicha to‘liq ma’lumot olish imkoniga ega bo‘ldilar.

Антикоррупционное мероприятие в Узбекском институте стандартов
В Узбекском институте стандартов Узбекского агентства по техническому регулированию состоялся семинар на тему «Коррупция – препятствие для прогресса».
В работе мероприятия приняли участие представители Научно-образовательного центра противодействия коррупции Правоохранительной академии Республики Узбекистан и Агентства по противодействию коррупции.
В своих выступлениях эксперты осветили негативное влияние коррупции на различные сферы общественной жизни, а также представили информацию о национальных механизмах и передовом зарубежном опыте по предупреждению коррупционных правонарушений.
Семинар прошел в интерактивном формате. Участники активно включились в обсуждение, получили развёрнутые ответы на интересующие вопросы и расширили свои знания о современных подходах в сфере противодействия коррупции.