Zoirova Irodabegim Fayzi qizining yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Zoirova Irodabegim Fayzi qizining “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquq va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Jinoyat protsessida voyaga yetmagan jabrlanuvchilarning huquq va qonuniy manfaatlarini ta’minlash: qiyosiy huquqiy tahlil” mavzusida yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 9-yanvar kuni soat 15:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам   Зоировой Иродабегим Файзи кизи
9
января 2026 года в 15:00 на заседании Научного совета DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 при Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы Зоировой Иродабегим Файзи кизи на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам по специальности «12.00.09 Уголовный процесс. Криминалистика, оперативно-розыскное право и судебная экспертиза» на тему: «Обеспечение прав и законных интересов несовершеннолетних потерпевших в уголовном процессе: сравнительно-правовой анализ».