Abduraxmatova Kamola Murodjon qizining yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Abduraxmatova Kamola Murodjon qizining “12.00.12 – Korrupsiya muammolari (yuridik fanlar)” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Qurilishni nazorat qilish va amalga oshirishda korrupsiyaga qarshi kurashishning tashkiliy-huquqiy asoslarini takomillashtirish” mavzusida yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 9-yanvar kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам  Абдурахматовой Камолы Муроджон кизи
9
января 2026 года в 10:00 на заседании Научного совета DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 при Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы Абдурахматовой Камолы Муроджон кизи на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам по специальности «12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки)» на тему: «Совершенствование организационно-правовых основ противодействия коррупции при контроле и осуществлении строительства».