Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan jamoatchilik, xususan, oliy yuridik ta’lim muassasalari bitiruvchilari uchun muntazam ravishda ochiq va tanishtiruv tadbirlari tashkil etib kelinmoqda. Ana shunday tadbirlardan biri Akademiyada o‘tkazilgan navbatdagi Ochiq eshiklar kuni bo‘ldi.
Mazkur tadbir Toshkent davlat yuridik universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchi kurs talabalari, shuningdek, Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi va Jamoat xavfsizligi universiteti kursantlari uchun tashkil etildi. Tadbirda Huquqni muhofaza qilish akademiyasining magistratura ta’lim yo‘nalishlari asosiy e’tibor markazida bo‘ldi.
Tadbir doirasida ishtirokchilar uchun taqdimot o‘tkazilib, Akademiya magistraturasida ta’lim jarayonini tashkil etish, o‘quv dasturlarining mazmuni, ilmiy-amaliy yo‘naltirilgan tayyorgarlik tizimi hamda magistrlarni tayyorlashda qo‘llanilayotgan zamonaviy yondashuvlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari Akademiyaning o‘quv binolari bilan yaqindan tanishib, zamonaviy ta’lim infratuzilmasi imkoniyatlarini ko‘zdan kechirdilar. Ular Axborot-resurs markazi, coworking hududi, amaliy va simulyatsiya mashg‘ulotlarini o‘tkazish uchun maxsus jihozlangan auditoriyalar, poligonlar, laboratoriyalar amaliy va vaziyatli mashg‘ulotlar o‘tkazish uchun maxsus jihozlangan xonalar faoliyati bilan tanishdilar.
Tadbir davomida mas’ul xodimlar tomonidan magistraturada ta’lim olish shartlari, qabul jarayonlarini tashkil etish tartibi, shuningdek, tinglovchilar uchun yaratilgan ta’limiy va ilmiy imkoniyatlar yuzasidan atroflicha tushuntirishlar berildi. Ishtirokchilar tomonidan bildirilgan barcha savollarga

День открытых дверей в Академии: осознанный выбор магистратуры
Правоохранительная академия на системной основе организует открытые и ознакомительные мероприятия для широкой общественности, в том числе для выпускников профильных высших учебных заведений. Очередной День открытых дверей, организованн
ый в Академии был посвящен возможностям обучения в магистратуре.
В мероприятии приняли участие студенты выпускных курсов Ташкентского государственного юридического университета, Университета мировой экономики и дипломатии, а также курсанты Академии Министерства внутренних дел и Университета общественной безопасности. Основное внимание в ходе встречи было уделено магистерским образовательным программам Правоохранительной академии.
Для участников была организована презентация, в рамках которой подробно освещены особенности организации образовательного процесса в магистратуре, содержание учебных программ, практико-ориентированный характер подготовки, а также современные подходы к формированию профессиональных и исследовательских компетенций магистрантов.
Кроме того, участники мероприятия ознакомились с учебными корпусами Академии и современной образовательной инфраструктурой. Им были продемонстрированы специальные аудитории, полигоны и лаборатории для проведения практических и ситуационных занятий, информационно-ресурсный центр, coworking-зоны.
В ходе мероприятия ответственными сотрудниками были даны подробные разъяснения по вопросам поступления в магистратуру, порядка организации приема, а также условий и возможностей, создаваемых для магистрантов. На вопросы, интересующие участников, были даны исчерпывающие и аргументированные ответы.