Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan jamoatchilik, xususan, oliy yuridik ta’lim muassasalari bitiruvchilari uchun muntazam ravishda ochiq va tanishtiruv tadbirlari tashkil etib kelinmoqda. Ana shunday tadbirlardan biri Akademiyada o‘tkazilgan navbatdagi Ochiq eshiklar kuni bo‘ldi.
Mazkur tadbir Toshkent davlat yuridik universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchi kurs talabalari, shuningdek, Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi va Jamoat xavfsizligi universiteti kursantlari uchun tashkil etildi. Tadbirda Huquqni muhofaza qilish akademiyasining magistratura ta’lim yo‘nalishlari asosiy e’tibor markazida bo‘ldi.
Tadbir doirasida ishtirokchilar uchun taqdimot o‘tkazilib, Akademiya magistraturasida ta’lim jarayonini tashkil etish, o‘quv dasturlarining mazmuni, ilmiy-amaliy yo‘naltirilgan tayyorgarlik tizimi hamda magistrlarni tayyorlashda qo‘llanilayotgan zamonaviy yondashuvlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari Akademiyaning o‘quv binolari bilan yaqindan tanishib, zamonaviy ta’lim infratuzilmasi imkoniyatlarini ko‘zdan kechirdilar. Ular Axborot-resurs markazi, coworking hududi, amaliy va simulyatsiya mashg‘ulotlarini o‘tkazish uchun maxsus jihozlangan auditoriyalar, poligonlar, laboratoriyalar amaliy va vaziyatli mashg‘ulotlar o‘tkazish uchun maxsus jihozlangan xonalar faoliyati bilan tanishdilar.
Tadbir davomida mas’ul xodimlar tomonidan magistraturada ta’lim olish shartlari, qabul jarayonlarini tashkil etish tartibi, shuningdek, tinglovchilar uchun yaratilgan ta’limiy va ilmiy imkoniyatlar yuzasidan atroflicha tushuntirishlar berildi. Ishtirokchilar tomonidan bildirilgan barcha savollarga

Open House Day at the Academy: conscious choice of master's degree
The Law Enforcement Academy regularly organizes open and introductory events for the public, in particular, for graduates of higher legal educational institutions. One such event was the Open House Day held at the Academy.
The event was organized for graduating students of the Tashkent State University of Law, the University of World Economy and Diplomacy, as well as cadets of the Academy of the Ministry of Internal Affairs and the University of Public Security. The main focus of the event was the master's degree programs of the Law Enforcement Academy.
Within the framework of the event, a presentation was held for the participants, where detailed information was provided on the organization of the educational process in the Academy's master's program, the content of curricula, the system of scientific and practical training, and modern approaches used in the training of masters.
Also, the participants of the event got acquainted with the educational buildings of the Academy and familiarized themselves with the possibilities of modern educational infrastructure. They familiarized themselves with the activities of the Information Resource Center, the coworking zone, special practical and simulation classrooms, training grounds, laboratories, and specially equipped rooms for conducting practical and situational classes.
During the event, responsible employees provided detailed explanations on the conditions of studying in the master's program, the procedure for organizing admission processes, as well as educational and scientific opportunities created for students. Complete and substantiated answers were provided to all questions raised by the participants.