O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida masofaviy ta’lim tizimining sifat va samaradorligini yanada oshirish maqsadida masofaviy kurslar uchun videodarslar tayyorlash bo‘yicha mutaxassisni vaqtinchalik asosda jalb etish rejalashtirilgan.
Nomzod tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik-huquqiy shartnoma tuziladi.
masofaviy kurslar doirasida tayyorlanadigan videodarslar ssenariylarini ishlab chiqish jarayonida o‘qituvchilarga metodik va texnik maslahatlar berish, o‘quv materiallarini videodars formatiga moslashtirish bo‘yicha amaliy ko‘mak ko‘rsatish;
suflyor asosida o‘qituvchilar ishtirokida videodarslarni tasvirga olishni tashkil etish va amalga oshirish;
tasvirga olingan videodarslarni sifatli montaj qilish, ularni grafik elementlar va boshqa vizual komponentlar bilan boyitish;
tayyorlangan videodarslarni masofaviy ta’lim portaliga joylashtirish uchun moslashtirish hamda ularning ta’lim jarayonida samarali qo‘llanilishini ta’minlash;
videodarslar mazmunini aks ettiruvchi roliklar tayyorlash, ular orqali masofaviy kurslarning asosiy g‘oyasi, mazmuni va afzalliklarini namoyish etish.
oliy ma’lumotga ega bo‘lishi;
videomontaj va videodarslar ishlab chiqish bo‘yicha amaliy ish tajribasiga ega bo‘lishi;
Akademiya professor-o‘qituvchilari bilan samarali hamkorlik qila olish, ijodiy va kreativ fikrlash, mas’uliyatli bo‘lish hamda yuklatilgan vazifalarni belgilangan muddatlarda sifatli bajara olishi.
ish muddati – 2 (ikki) oy;
ish vaqti – haftasiga 5 ish kuni, soat 9:00 dan 18:00 gacha (40 soatlik ish haftasi);
ish joyi – shartnomada belgilangan tartibda bevosita Akademiya binosida, shuningdek Akademiya rahbariyati roziligi bilan masofaviy shaklda ham ishlash mumkin.

АКАДЕМИЯ объявляет конкурс на привлечение специалиста по разработке видеолекций для дистанционных курсов (временная работа на договорной основе)
В целях дальнейшего повышения качества и эффективности системы дистанционного образования в Правоохранительной академии Республики Узбекистан планируется привлечение специалиста для подготовки видеолекций дистанционных курсов на временной основе.
В случае одобрения представленных кандидатом документов между специалистом и Академией будет заключён двусторонний гражданско-правовой договор.
Специалист будет выполнять следующие задачи:
оказание преподавателям методической и технической консультационной помощи при разработке сценариев видеолекций дистанционных курсов, а также практическая помощь в адаптации учебных материалов к формату видеолекций;
организация и проведение видеосъемки видеолекций с участием преподавателей с использованием суфлера;
качественный монтаж отснятых видеолекций, дополнение их графическими элементами и другими визуальными компонентами;
адаптация подготовленных видеолекций для размещения на портале дистанционного образования и обеспечение их эффективного использования в образовательном процессе;
подготовка презентационных роликов, отражающих содержание видеолекций и демонстрирующих основные идеи, содержание и преимущества дистанционных курсов.
наличие высшего образования;
практический опыт видеомонтажа и разработки видеолекций;
способность эффективно взаимодействовать с профессорско-преподавательским составом Академии, креативное мышление, ответственность и умение качественно выполнять поставленные задачи в установленные сроки.
срок работы – 2 месяца;
режим работы – 5 рабочих дней в неделю, с 9:00 до 18:00 (40-часовая рабочая неделя);
место работы – непосредственно в здании Академии в порядке, предусмотренном договором, а также возможно выполнение работы в дистанционном формате с согласия руководства Академии.