Navro‘z festivali Akademiya talabalarini an’ana va bellashuv ruhida birlashtirdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Navro‘z bayrami munosabati bilan talabalar festivali yakunlandi.
Dastur doirasida harbiy-sport estafetasi, arqon tortish, girya ko‘tarish, armrestling, stol tennisi, kamondan o‘q otish va milliy liboslar tanlovi tashkil etildi. 1–3 kurs talabalari jamoaviy va yakka tartibdagi bellashuvlarda ishtirok etib, yuqori jismoniy tayyorgarlik, chidamlilik va jamoaviylikni namoyon etdilar.
Festival doirasida milliy liboslar tanlovi ham o‘tkazilib, ishtirokchilar milliy madaniyat va an’analarni aks ettiruvchi liboslarni namoyish etdilar.
Shuningdek, sumalak tayyorlash, talabalar o‘rtasida osh tanlovi hamda “An’ana, urf-odat va qadriyatlar” mavzusida badiiy o‘qish tanlovi tashkil etildi.
Musobaqa va tanlov g‘oliblari esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Tadbir milliy qadriyatlarga hurmatni mustahkamlash va talabalar o‘rtasida birdamlik muhitini shakllantirishga xizmat qildi.

A student festival dedicated to the Navruz holiday concluded at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
Within the framework of the program, a military-sports relay, tug-of-war, kettlebell lifting, arm wrestling, table tennis, archery, and a national costume competition were organized. Students of the 1st-3rd years participated in team and individual competitions, demonstrating high physical fitness, endurance, and teamwork.
Within the framework of the festival, a national costume competition was also held, where participants demonstrated costumes reflecting national culture and traditions.
Also organized were the preparation of sumalak, a pilaf competition among students, and an artistic reading competition on the topic "Traditions, Customs, and Values."
The winners of the competition and contest were awarded commemorative gifts.
The event served to strengthen respect for national values and create an atmosphere of solidarity among students.