Yoshlar bilan ochiq muloqot: kiberxavfsizlik va giyohvandlik profilaktikasi
Olmazor tumanida “Yoshlar kuni” doirasida O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti talabalari bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.
Tadbir to‘g‘ridan to‘g‘ri muloqot shaklida tashkil etildi. Unda “Kiberxavfsizlik: zamonaviy tahdidlar va ularning oldini olish” hamda “Giyohvandlik – umr zavoli” mavzulari muhokama qilindi.
Talaba-yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish, ularni zamonaviy kibertahdidlardan himoya qilish, shuningdek giyohvandlikning oldini olish va uning salbiy oqibatlaridan asrash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Mazkur uchrashuv yoshlar bilan ochiq muloqotni mustahkamlash, ularning huquqiy bilimlarini oshirish va shaxsiy hamda jamoat xavfsizligiga mas’uliyatli munosabatni shakllantirishga xizmat qildi.

В Алмазарском районе в рамках «Дня молодёжи» Правоохранительной академией Республики Узбекистан проведена открытая встреча со студентами Ташкентского государственного технического университета имени Ислама Каримова.
Мероприятие прошло в формате прямого диалога, в ходе которого обсуждены темы «Кибербезопасность: современные угрозы и меры их предупреждения» и «Наркотики – угроза жизни».
Особое внимание было уделено вопросам повышения правовой грамотности молодежи, формирования устойчивых навыков противодействия киберугрозам, а также профилактики наркомании и защиты молодых людей от её негативных последствий.
Встреча способствовала укреплению открытого диалога с молодежью, расширению их правовых знаний и формированию осознанного отношения к вопросам личной и общественной безопасности.