Tadbirkor doiralar vakillari ishtirokida soliq siyosatidagi asosiy o'zgarishlar to'g'risida seminar o'tkazildi
Bosh prokuratura Akademiyasida 2019 yil 12 yanvar kuni soliq siyosatidagi o'zgarishlar, soddalashtirilgan yoki umumbelgilangan tartibda QQSni hisoblash va to'lashga o'tishda yuzaga kelayotgan masalalarga bag'ishlangan seminar o'tkazildi.
Tadbirda ikki yuzdan ortiq tadbirkorlik sub'ektlari, assotsiatsiyalar, shuningdek, prokuratura va davlat soliq xizmati vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda Davlat soliq qo'mitasi raisi o'rinbosari A.Fayzibaev, Moliya vazirligi boshqarma boshlig'i o'rinbosari E.Gadoev, Bosh prokuratura Akademiyasi Markazi boshlig'i B.Ismailov so'zga chiqdi.
Tadbir davomida ma'ruzachilar tomonidan 2019 yilga mo'ljallangan soliq siyosati asosiy yo'nalishlarining mazmun-mohiyati, soliqlardagi asosiy o'zgarishlar va ularni hisoblashning mexanizmlari batafsil tushuntirib berildi, shuningdek, tadbirkorlik sub'ektlari uchun soliq siyosatidagi o'zgarishlarni sodda shaklda tushuntirib beradigan materiallar tarqatildi.
O'tkazilgan tadbirda tadbirkorlik sub'ektlari vakillari faol ishtirok etishdi, ular o'zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldilar, shuningdek soddalashtirilgan yoki umumbelgilangan tartibda QQSni hisoblash va to'lashga o'tishdagi muammolarni bartaraf etish bo'yicha takliflar kiritildi.

Проведен семинар об основных изменениях в налоговой политике с участием представителей предпринимательских кругов
В Академии Генеральной прокуратуры 12 января 2019 года проведен семинар, посвященный изменениям в налоговой политике, вопросам, возникающим при переходе на упрощенный или общеустановленный порядок исчисления и уплаты НДС.
В мероприятии приняли участие более 200 представителей субъектов предпринимательства, ассоциаций, а также органов прокуратуры и государственной налоговой службы.
В мероприятии выступили заместитель председателя Государственного налогового комитета А.Файзибаев, заместитель начальника управления Министерства финансов Э.Гадоев, начальник Центра Академии Генеральной прокуратуры Б.Исмаилов.
В ходе мероприятия докладчиками подробно разъяснена суть и значение основных направлений налоговой политики на 2019 год, основные изменения и механизмы расчета налогов, а также распространены материалы, в доступной форме объясняющие изменения в налоговой политике для субъектов предпринимательства.
Представители субъектов предпринимательства приняли активное участие в проведенном мероприятии, ими были заданы интересующие их вопросы и получены исчерпывающие ответы, а также внесены предложения по устранению проблем при переходе на упрощенный или общеустановленный порядок исчисления и уплаты НДС.