Yunusobod tumani 7-sonli ichki ishlar bo'limi faoliyati bilan tanishuv
Joriy yilning 16 yanvar kuni Bosh prokuratura Akademiyasi rahbariyati, respublikaning hududiy prokurorlari va ichki ishlar idoralari boshliqlaridan iborat guruh tarkibida, Toshkent shahar Yunusobod tumani 7-sonli ichki ishlar bo'limida jinoyatchilikka qarshi kurashish va huquqbuzarliklar profilaktikasi sohasidagi yangiliklar bilan yaqindan tanishishdi.
Tanishuv jarayonida ichki ishlar bo'limining zamonaviy tizim asosida tashkil etilgan tezkor navbatchilik qismi, profilaktika, tergov, jinoyat-qidiruv bo'linmalari, ichki migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish guruhi, psixolog, yong'in xavfsizligi, tez yordam, favqulodda vaziyatlar xizmatlarining faoliyati namoyish qilindi.
Shuningdek, ishtirokchilarga ichki ishlar bo'limining tuman hokimligi, prokuratura, soliq inspektsiyasi va boshqa idoralar bilan hamkorlik mexanizmlarini yanada kengaytirish maqsadida ichki ishlar xodimlarining 86 foizini quyi bo'g'inga o'tkazish bo'yicha tashkiliy-shtat tuzilmasini maqbullashtirish loyihasi taqdim qilindi.

Ознакомление с деятельностью 7-го отдела внутренних дел Юнусабадского района
16 января текущего года руководство Академии Генеральной прокуратуры, в составе группы региональных прокуроров и начальников органов внутренних дел республики, с целью ознакомления с нововведениями в сфере профилактики правонарушений и борьбы с преступностью посетили 7-ой отдел внутренних дел Юнусабадского района г.Ташкента.
В ходе посещения была продемонстрирована современная система организации работы отдела внутренних дел, оперативной дежурной части, отделения профилактики, следствия, уголовного розыска, группы внутренней миграции и оформления гражданства, службы психолога, пожарной безопасности, скорой помощи, чрезвычайных ситуаций.
Также, представлен проект оптимизации организационно-штатной структуры органов внутренних дел, предусматривающий перевод 86% сотрудников органов внутренних дел в низовые звенья, с целью усилить механизмы взаимодействия с хокимиятом, прокуратурой, налоговой инспекцией и другими районными ведомствами.