O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida kutubxona fondini zamonaviy xorijiy ilmiy adabiyotlar bilan boyitish bo‘yicha izchil ishlar amalga oshirilmoqda.
Ta’lim jarayoni va ilmiy tadqiqotlarni dolzarb adabiyotlar bilan ta’minlash maqsadida kutubxona fondi korrupsiyaga qarshi kurashish, kriminologiya, kriminalistika va tezkor-qidiruv faoliyati yo‘nalishlari bo‘yicha yangi xorijiy nashrlar bilan to‘ldirildi.
Mazkur adabiyotlar mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishga, ilmiy tadqiqot faoliyatini rivojlantirishga hamda talabalar va professor-o‘qituvchilarning zamonaviy bilimlar va xalqaro tajribadan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirishga xizmat qiladi.
Amalga oshirilayotgan ishlar Akademiyada ta’lim muhitini yanada takomillashtirish va kadrlar tayyorlashda ilg‘or yondashuvlarni joriy etishga xizmat qiladi.

The library fund of the Academy is being enriched with modern foreign literature
Consistent work is being carried out at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan to enrich the library collection with modern foreign scientific literature.
In order to provide the educational process and scientific research with relevant literature, the library collection has been replenished with new foreign publications in the fields of anti-corruption, criminology, criminalistics, and operational-search activities.
This literature serves to improve the quality of specialist training, develop research activities, and expand the opportunities for students and faculty to utilize modern knowledge and international experience.
The work being carried out will serve to further improve the educational environment at the Academy and introduce advanced approaches to personnel training.