O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi kafedra boshliqlariga belgilangan tartibda adliya katta maslahatchisi darajali unvoni berildi.
Mazkur darajali unvonning berilishi samarali xizmat faoliyati, huquqni muhofaza qiluvchi organlar uchun malakali kadrlar tayyorlash, ilmiy-pedagogik jarayonni rivojlantirish hamda amaliyotga yo‘naltirilgan ta’limni mustahkamlashga qo‘shgan hissaning e’tirofidir.
Akademiya rahbariyati darajali unvon berilgan xodimlarni ushbu yuksak e’tirof bilan tabriklab, ularga xizmat, ilmiy va pedagogik faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar tiladi.

Heads of departments of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan were assigned the rank of Senior Counselor of Justice in accordance with the established procedure.
The conferment of this rank is a recognition of effective service, the training of qualified personnel for law enforcement agencies, the development of the scientific and pedagogical process, and the contribution to strengthening practice-oriented education.
The leadership of the Academy congratulated the employees who were awarded the grade on this high recognition and wished them new successes in their service, scientific and pedagogical activities.