O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida prokuratura organlari faxriylari, Akademiya xodimlari hamda bakalavriat talabalari ishtirokida “Uch avlod uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda prokuratura va huquqni muhofaza qilish organlarida ko‘p yillar samarali xizmat qilgan generallar, O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasi faxriylarini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash jamoatchilik markazi raisi hamda Bosh prokuratura Jamoatchilik kengashi raisi ishtirok etdi.
Samimiy va ochiq muloqot ruhida kechgan uchrashuvda xizmat burchiga sadoqat, kasbiy halollik, qonun ustuvorligi va davlat manfaatlarini himoya qilishdagi mas’uliyat masalalari muhokama qilindi. Faxriylar tomonidan ko‘p yillik xizmat faoliyati davomida to‘plangan hayotiy va kasbiy tajriba, murakkab vazifalarni hal etishdagi yondashuvlar hamda kasbga fidoyilik haqida fikrlar yoshlar bilan o‘rtoqlashildi.
Ta’kidlanganidek, mamlakatimizda yoshlarni Vatanga sadoqat, halollik va yuksak ma’naviy qadriyatlar ruhida tarbiyalashga alohida e’tibor qaratilmoqda. Ana shu ezgu g‘oyalarga hamohang ravishda prokuratura organlarida xizmat madaniyatini yuksaltirish, faxriylar tajribasini asrash va yosh kadrlarni ma’naviy hamda kasbiy jihatdan kamol toptirishga qaratilgan ishlar izchil amalga oshirilmoqda.
Qayd etilganidek, Vatanga sadoqat va fidoyilikni o‘z hayoti hamda mehnati bilan namoyon etgan, mamlakat taraqqiyoti yo‘lida ibrat maktabini yaratgan faxriylar tajribasi yosh avlod uchun muhim hayot va xizmat sabog‘i hisoblanadi.

A "Meeting of Three Generations" was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan with the participation of veterans of the prosecution authorities, Academy employees, and undergraduate students.
The event was attended by generals who have served effectively in the prosecutor's office and law enforcement agencies for many years, the Chairman of the Public Center for Social Support of Veterans of the Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan, and the Chairman of the Public Council of the General Prosecutor's Office.
During the meeting, which took place in a spirit of sincere and open dialogue, issues of loyalty to duty, professional integrity, the rule of law, and responsibility in protecting state interests were discussed. Veterans shared with young people their life and professional experience gained over many years of service, their approaches to solving complex tasks, and their dedication to their profession.
It was noted that in our country, special attention is paid to educating young people in the spirit of loyalty to the Motherland, honesty, and high spiritual values. In accordance with these noble ideas, work is being consistently carried out in the prosecution authorities aimed at increasing the culture of service, preserving the experience of veterans, and the spiritual and professional development of young personnel.
It was noted that the experience of veterans who have demonstrated loyalty and selflessness to the Motherland through their lives and labor, and who have created an exemplary school for the development of the country, serves as an important life and service lesson for the younger generation.
The event became an important platform for spiritual and professional dialogue, uniting representatives of three generations.