O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasining “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul jarayonlari yakunlanmoqda.
Vakolatli davlat organlarining surishtiruv va tergov faoliyatini amalga oshiruvchi tuzilmalari hamda prokuratura organlarida kamida 3 yil xizmat stajiga ega, “Yurisprudensiya” ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha tayanch oliy yuridik ma’lumotga ega bo‘lgan amaldagi xodimlar (harbiy xizmatchilar) hujjatlarni bugun – 10-iyunga qadar taqdim etishlari mumkin.
Magistraturaning “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha ta’lim bepul asosda tashkil etiladi. O‘qishga qabul qilingan xodimlarning egallab turgan lavozimi va o‘rtacha oylik ish haqi o‘qish davri mobaynida saqlab qolinadi.
Hujjatlar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining my.uzbmb.uz elektron platformasi orqali qabul qilinadi.
Kirish imtihonlari avgust oyida maxsus psixologik tanlov, yozma imtihon (esse) va chet tili bo‘yicha test sinovlari shaklida o‘tkaziladi.

Admission processes for the 2026/2027 academic year for the master's degree in "Investigative Activity" at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan are concluding.
Current employees (military personnel) of the structures of authorized state bodies carrying out inquiry and investigative activities, as well as those with at least 3 years of service in the prosecution authorities and a basic higher legal education in the field of "Jurisprudence," may submit documents today – until June 10.
Training in the master's degree specialty "Investigative Activity" is organized on a free basis. Employees admitted to training shall retain their position and average monthly salary for the duration of the training.
Documents are accepted through the electronic platform of the Agency for Assessment of Knowledge and Skills under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation my.uzbmb.uz.
Entrance exams will be held in August in the form of a special psychological competition, a written exam (essay), and a foreign language test.