Qoraqalpog'iston Respublikasi prokuraturasi organlari xodimlarining bilimi va kasbiy tayyorgarlik holatini aniqlash
O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi rahbariyati tomonidan tasdiqlangan Qoraqalpog'iston Respublikasi prokuraturasi organlari xodimlarining bilimi, kasbiy tayyorgarligi va mas'uliyatini oshirish yuzasidan chora-tadbirlar rejasiga muvofiq, 2019 yil 25-26 yanvar kunlari Qoraqalpog'iston Respublikasi Nukus shahrida prokuratura organlari xodimlarini masofaviy ta'lim asosida o'qitish yakunlari va o'quv materiallarini o'zlashtirganlik darajasini aniqlash yuzasidan Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan Kadrlar boshqarmasi va Ichki xavfsizlikni ta'minlash boshqarmasi hamkorligida yozma imtihon o'tkazildi.
Imtihon huquqiy sohalarga oid test savollari va kazuslar yechish hamda esse yozish shaklida tashkil etilib, unda Qoraqalpog'iston Respublikasi prokuratura organlarining barcha xodimlari ishtirok etdi.
Imtihon natijalari asosida Akademiya tomonidan maxsus o'quv kurslari tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Определение уровня знаний и профессиональной подготовки сотрудников органов прокуратуры Республики Каракалпакстан
В соответствии с Планом мер по повышению знаний, профессиональной подготовки и ответственности сотрудников органов прокуратуры Республики Каракалпакстан, утвержденным руководством Генеральной прокуратуры, 25-26 января 2019 года Академией Генеральной прокуратуры во взаимодействии с Управлением кадров и Управлением по обеспечению внутренней безопасности в городе Нукусе проведены письменные экзамены сотрудников органов прокуратуры для определения результатов дистанционного обучения и усвоения ими учебных материалов.
На экзаменах, организованных в виде решения тестовых вопросов и казусов, а также написания эссе приняли участие все сотрудники органов прокуратуры Республики Каракалпакстан.