Qoraqalpoq davlat universiteti professor-o'qituvchilari bilan hamkorlik doirasida uchrashuv o'tkazildi
Bosh prokuratura bilan Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universiteti o'rtasida tuzilgan hamkorlik to'g'risidagi memorandum asosida amalga oshirilayotgan ishlar doirasida Bosh prokuratura Akademiyasi bilan universitet rahbariyati va professor-o'qituvchilari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda universitet professor-o'qituvchilarini Qoraqalpog'iston Respublikasi prokuratura organlari xodimlarining qonunlar ijrosi ustidan prokuror nazoratini tashkil etish, tergovoldi tekshiruvi va dastlabki tergov harakatlarini o'tkazish, sudlarda ishlar ko'rilishida prokuror vakolatini ta'minlash va prokuror faoliyatining boshqa yo'nalishlarida bilim va ko'nikmalarini yanada oshirishga qaratilgan tadbirlarga keng jalb qilish masalasi muhokama qilindi.
Ushbu yo'nalishdagi ishlarni yuqori saviyada tashkil etish maqsadida, uchrashuv natijalariga ko'ra Bosh prokuratura Akademiyasida Qoraqalpoq davlat universiteti professor-o'qituvchilari uchun qisqa muddatli o'quv kurslarini tashkil etish rejalashtirildi.

Проведена встреча с профессорско-преподавательским составом Каракалпакского государственного университета
В рамках работ, проводимых во исполнение меморандума о сотрудничестве, заключенного между Генеральной прокуратурой и Каракалпакским государственным университетом имени Бердака, состоялась встреча между представителями Академии Генеральной прокуратуры и профессорско-преподавательским составом Каракалпакского государственного университета имени Бердака.
В ходе встречи обсуждены вопросы дальнейшего взаимодействия между Академией и университетом, в частности, активного привлечения профессорско-преподавательского состава указанного высшего учебного заведения в мероприятия, направленные на повышение знаний и навыков работников прокуратуры Республики Каракалпакстан в сфере организации прокурорского надзора за исполнением законов, проведения доследственных проверок и производства предварительного следствия, обеспечения полномочий прокурора при рассмотрении дел в судах, а также по другим основным направлениям прокурорской деятельности.
В целях организации указанных мероприятий на должном уровне, по итогам встречи запланирована организация и проведение в Академии Генеральной прокуратуры краткосрочных учебных курсов для профессорско-преподавательского состава университета.