UNODC mintaqaviy vakolatxonasi bilan hamkorlikda yangi loyihani amalga oshirish boshlandi
O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi BMTning giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasining Markaziy Osiyo bo'yicha mintaqaviy vakolatxonasi bilan birgalikda O'zbekistonda viktimlashtirishga oid tadqiqot o'tkazishga doir loyihani amalga oshirish boshlandi.
So'rov natijalari hukumat, huquqni mohofaza qilish organlari hamda huquqbuzarliklar profilaktikasi uchun mas'ul bo'lgan har qanday  manfaatdor tomonlar uchun qimmatli ma'lumot manbai bo'lib xizmat qilishi mumkin.
Viktimlashtirish bo'yicha milliy tadqiqotlar dunyoning 70 dan ortiq mamlakatlarida, jumladan Buyuk Britaniya, Amerika Qo'shma Shtatlari, Avstraliya, Finlyandiya, Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo mamlakatlarida o'tkazilgan.
Bosh prokuratura Akademiyasi BMTning giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi bilan birgalikda ushbu tadqiqot uchun so'rov o'tkazish istagida bo'lgan tashkilotlarni izlamoqda. Qiziqish bildirgan nomzodlarga quyidagi havola orqali ariza topshirishga taklif qilinadi: https://www.unodc.org/centralasia/en/procurement-notices.html

Запуск нового проекта совместно с Региональным офисом УНП ООН
Академия Генеральной Прокуратуры Республики Узбекистан совместно с Региональным представительством УНП ООН в Центральной Азии запускает проект, предусматривающий проведение обследования виктимизации в Узбекистане.
Результаты исследования могут стать ценным источником информации для правительства, правоохранительных органов и любых заинтересованных сторон, ответственных за предупреждение преступности.
Национальные обследования виктимизации проводились более чем в 70 странах мира, в том числе Великобритании, США, Австралии, Финляндии, странах Центральной Азии и Восточной Европы.
Академия Генеральной Прокуратуры совместно с УНП ООН ищет организации-партнеры, заинтересованные в проведении опроса для этого исследования. Всем заинтересованным кандидатам предлагается подать свои заявки по ссылке: https://www.unodc.org/centralasia/en/procurement-notices.html