Germaniya xalq universitetlari assotsiatsiyasining O'zbekistondagi vakilligi boshlig'i ishtirokida uchrashuv
2019 yilning 19 fevral kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Germaniya xalq universitetlari assotsiatsiyasining (DVV) O'zbekistondagi vakilligi boshlig'i Tatyana Zaichenko bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv jarayonida Assotsiatsiya katta yoshdagilarga ta'lim berish sohasida yetakchi ekspert tashkiloti hisoblanib, kasbiy tayyorlash sifatini oshirish maqsadida ma'lumot hamda tajriba almashish imkonini beruvchi xalqaro hamkorlik platformalar yaratishda ko'maklashib kelayotganligi ta'kidlab o'tildi.
Uchrashuv natijalariga ko'ra, taraflar o'qituvchilar salohiyatini oshirish, katta yoshdagilar uchun masofaviy ta'lim sohasidagi o'qituvchi-trenerlarni tayyorlash hamda huquqbuzarliklarni oldini olish borasida hamkorlikda dasturlarni ishlab chiqish va amalga oshirishni kelishib olishdi.

Встреча с главой представительства Немецкой ассоциации народных университетов в Узбекистане
19 февраля 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры прошла встреча с главой представительства Немецкой ассоциации народных университетов (DVV) в Узбекистане Татьяной Заиченко.
В ходе встречи было отмечено, что Ассоциация является ведущей экспертной организацией в области образования взрослых и стремится содействовать повышению качества профессиональной подготовки, обмену информацией и опытом посредством создания международных платформ сотрудничества.
По результатам встречи стороны пришли к договорённости относительно возможности проведения совместных мероприятий, направленных на повышение потенциала преподавателей, реализации программ подготовки тренеров в области дистанционного обучения взрослых, а также совместных проектов по предупреждению правонарушений, обучению навыкам работы с уязвимыми слоями населения.