Maks Plank nomidagi xorijiy va xalqaro jinoyat huquqi instituti direktori bilan bir qator uchrashuvlar tashkil etildi
Bosh prokuratura Akademiyasida Maks Plank nomidagi xorijiy va xalqaro jinoyat huquqi instituti (Germaniya) direktori Xans Yorg Al`brext bilan bir qator uchrashuvlar o'tkazildi.
Tadbirlarda Bosh prokuratura Akademiyasi vakillari, shuningdek jinoyat qonunchiligini takomillashtirish bo'yicha idoralararo ishchi guruhi a'zolari ishtirok etishdi.
Uchrashuvlar mobaynida jinoyatlarni tasniflashning xalqaro amaliyoti va nazariyasi, jazo tizimi, jazo tayinlashda yagona sud amaliyotini ta'minlash maqsadida sud monitoringi uslubiyoti masalalari muxokama kilindi.
Uchrashuvlar yakunida xorijiy va xalqaro jinoyat huquqi instituti ekspertlarini jinoyat qonunchiligini takomillashtirish va qo'shma tadqiqotlarga jalb qilish haqida kelishildi.

Серия встреч с директором Института зарубежного и международного уголовного права им. Макса Планка
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан прошла серия встреч с директором Института зарубежного и международного уголовного права им. Макса Планка (Германия) Хансом Йоргом Альбрехтом.
На встречах приняли участие представители Академии Генеральной прокуратуры, а также члены межведомственной рабочей группы по совершенствованию уголовного законодательства.
В ходе мероприятий были обсуждены вопросы теории и международной практики классификации преступлений, системы наказаний, методики судебного мониторинга назначения наказаний для обеспечения единства правоприменения.
Стороны пришли к договоренности относительно возможности привлечения экспертов Института зарубежного и международного уголовного права им. Макса Планка к работе по совершенствованию уголовного законодательства и проведению совместных исследований.