Idoralararo hamkorlik aloqalari mustahkamlandi
2019 yil 27 fevral kuni Bosh prokuratura Akademiyasi hamda O'zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo'mitasi huzuridagi Malaka oshirish markazi o'rtasida hamkorlik to'g'risida Memorandum imzolandi.
Tadbir doirasida taraflar kadrlarni tayyorlash, professional qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish sohasida hamkorlikni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qildilar.
Tomonlar o'quv jarayoniga ta'limning zamonaviy innovatsion shakl va usullarini joriy etish, davlat soliq xizmati organlari xodimlari uchun masofaviy ta'lim shaklidagi kurslarni birgalikda tashkil etish, o'zaro ilmiy-amaliy tajriba almashish, o'ta dolzarb muammolar yuzasidan tadqiqotlar o'tkazish, o'tkaziladigan mashg'ulot va tadbirlarga taraflarning professor-o'qituvchilar tarkibini faol jalb etish masalalarida hamkorlikni mustahkamlash istagini bildirdilar.

Укреплено межведомственное сотрудничество
27 февраля 2019 года подписан Меморандум о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры и Центром повышения квалификации при Государственном налоговом комитете Республики Узбекистан.
В рамках мероприятия стороны обсудили перспективы развития сотрудничества в сфере подготовки, профессиональной переподготовки и повышения квалификации кадров.
Стороны выразили намерение укреплять сотрудничество по внедрению в учебный процесс современных инновационных форм и методов обучения, совместной организации курсов в форме дистанционного обучения по повышению квалификации работников органов государственной налоговой службы, обмену научно-практическим опытом, проведению совместных исследований по наиболее актуальным проблемам, привлечению профессорско-преподавательского состава сторон к проводимым занятиям и мероприятиям.