Yosh tadqiqotchilar uchun saboq
2019 yil 5 mart kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Huquqiy muammolarni ilmiy-amaliy va innovatsion tadqiq qilish hamda ilmiy xodimlarni tayyorlash markazi tomonidan “Fan soati” loyihasi doirasida “Ilmiy tadqiqotni baholash usullari” mavzusiga bag'ishlangan seminar o'tkazildi.
Seminarda Bosh prokuratura Akademiyasining professor-o'qituvchilari, doktorantlari, mustaqil izlanuvchilari va faoliyati ilmiy tadqiqot bilan aloqador xodimlar qatnashdi.
Seminarda Akademiya kafedrasi dotsenti, yuridik fanlari doktori V.Karimov ma'ruza qildi.
Ma'ruzachi tomonidan ilmiy tadqiqotni baholash usullari, ushbu usullarni amalga oshirish, ularning tadqiqot natijalariga ta'siri, shuningdek dissertatsiya tadqiqoti bilan shug'ullanish jarayonida yuzaga keladigan masalalar va ularning hal etishiga oid tavsiyalar bo'yicha batafsil ma'lumot berildi.

Урок для молодых исследователей
5 марта 2019 года Центром научно-прикладных и инновационных исследований правовых проблем и подготовки научных кадров Академии Генеральной прокуратуры в рамках проекта «Час науки» проведён семинар на тему «Методы оценки научных исследований».
В семинаре приняли участие профессорско-преподавательский состав Академии Генеральной прокуратуры, докторанты, самостоятельные соискатели и работники, чья деятельность связана с научными исследованиями.
В ходе семинара с докладом выступил доцент Академии, доктор юридических наук В. Каримов.
Лектором подробно освещен ряд вопросов о методах оценки научных исследований, применении этих методов, их влиянии на результаты исследований, а также вопросов, возникающих в ходе диссертационного исследования, и рекомендаций по их решению.