Riga huquq oliy maktabi vakillari bilan uchrashuv
Joriy yilning 06 mart kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Riga huquq oliy maktabining rektori v.b. Y.Ikstens hamda Riga huquq maktabi direktori I.Ratsena bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida ta'lim jarayoniga zamonaviy innovatsion texnologiyalarni joriy qilish, xodimlarning o'zaro tajriba almashish mexanizmlarini rivojlantirish, o'quv jarayoni sifatini boshqarish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv natijalariga ko'ra taraflar hamkorlikda o'quv modullarini, korrupsiyaga qarshi kurash borasidagi loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish, xalqaro grant dasturlarida ishtirok etish hamda ilmiy xodimlarning stajirovkasini tashkil etish bo'yicha kelishuvga erishdilar.

Встреча с представителями Рижской высшей школы права
06 марта с.г. в Академии Генеральной прокуратуры прошла встреча с и.о. ректора Рижской высшей школы права Я.Икстенсом и директором Рижской высшей школы права И.Раценой.
В ходе встречи были обсуждены вопросы внедрения современных инновационных технологий в образовательный процесс, развития академической мобильности, управления качеством учебного процесса.
По итогам встречи стороны пришли к договоренности о возможности установления сотрудничества в сфере разработки и реализации совместных образовательных модулей, проектов по антикоррупционной тематике, участия в международных грантовых программах, организации стажировки научных сотрудников.