Akademiya rahbariyatining Fransiya delegatsiyasi bilan uchrashuvi
Joriy yilning 29 aprel kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Fransiya Respublikasi adliya sohasidagi Xalqaro xamkorlik tashkiloti bosh direktori Nikol` Koshe, uning o'rinbosari Adrien Elba va Frantsiya Adliya vazirligi vakili Aleksandr Savi, shuningdek O'zbekiston Respublikasidagi Fransiya elchixonasining vakillari Emili Dezorm`er va Tomas Nadjar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida mehmonlarga Akademiyaning asosiy vazifalari va faoliyati, o'qish jarayonini tashkil etish, ilmiy faoliyat haqida ma'lumotlar berildi. Fransuz tomoni ko'mak va hamkorlikni ta'minlash, talabalar hamda Akademiya xodimlari uchun maxsus kurslarni o'tkazish, shuningdek Milliy magistratura maktabi (ENM) bilan aloqalarni rivojlantirishga qiziqish bildirdi.
Tomonlar hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlarini belgilab olishdi, jinoiy-huquqiy sohada hamkorlik qilish uchun huquqiy asos yaratish, shuningdek, Fransiya Adliya vazirligi bilan O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi o'rtasidagi Memorandumni imzolash orqali texnik yordam ko'rsatish masalalarni muhokama etdilar.

Встреча руководства Академии с французской делегацией
29 апреля с.г. в Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с генеральным директором организации Международного сотрудничества в сфере юстиции Французской Республики Николь Коше, её заместителем Адриеном Эльба, а также представителями Министерства Юстиции Франции Александрой Сави и Посольства Франции в Узбекистане Эмили Дезормьер и Томасом Наджар.
В ходе встречи гости были проинформированы об основных задачах и направлениях деятельности Академии, организации учебного процесса и научной деятельности. Французская сторона проявила интерес к оказанию поддержки и сотрудничества, проведению специализированных курсов для слушателей и сотрудников Академии, а также содействию развития отношений с Национальной школой магистратов (ENM).
Стороны определили перспективные направления взаимодействия, обсудили вопросы формирования договорно-правовой базы сотрудничества в уголовно-правовой сфере, а также технического содействия путем заключения Меморандума между Министерством юстиции Франции и Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан.