Akademiyada nofilologik oliy ta'lim muassasalari ingliz tili o'qituvchilarining o'zaro tajriba almashish guruhining (UzTESPING) navbatdagi seminar-treningi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 11 iyun kuni Bosh prokuratura Akademiyasida O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Chet tillarni o'qitishning innovatsion metodikalarini rivojlantirish Respublika ilmiy-amaliy markazi (RIAIM) bilan hamkorlikda markaz qoshida faoliyat olib borayotgan nofilologik oliy ta'lim muassasalari ingliz tili o'qituvchilarining o'zaro tajriba almashish guruhining (UzTESPING) navbatdagi seminar-treningi bo'lib o'tdi.
Treningda oliy ta'lim muassasalarining 30 nafardan ziyod ingliz tili o'qituvchilari ishtirok etdilar.
Trening davomida Vestminister xalqaro universiteti eksperti M.Arfa, UzTESPING koordinatori K.Tangirova, O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti o'qituvchisi R.Boltaeva xorijiy tillarni o'qitishning samarali metodikalariga oid taqdimotlar qildilar.
Ishtirokchilar Bosh prokuratura Akademiyasida chet tilini o'qitish borasida olib borilayotgan ishlar, ilg'or tajribalar va qo'llanilayotgan zamonaviy metodikalar, shuningdek til o'rgatish kafedrasi faoliyati bilan tanishdilar.
Trening natijalariga ko'ra xorijlik ekspertlar tomonidan prokuratura organlari xodimlarini yuridik ingliz tilini o'qitish bo'yicha taklif va tavsiyalar ishlab chiqildi.

В Академии проведен очередной семинар-тренинг группы по взаимному обмену опытом преподавателей английского языка нефилологических высших учебных заведений (UzTESPING)
11 июня текущего года в Академии Генеральной прокуратуры состоялся очередной семинар-тренинг группы по взаимному обмену опытом преподавателей английского языка нефилологических высших учебных заведений (UzTESPING), организованный совместно с Республиканским научно-практическим центром по развитию инновационных методик обучения иностранных языков при Университете мировых языков Узбекистана.
В тренинге приняли участие более 30 преподавателей иностранных языков высших учебных заведений.
В ходе тренинга с презентациями по эффективным методикам преподавания иностранных языков выступили эксперт Международного Вестминстерского университета в Ташкенте М.Арфа, координатор UzTESPING К.Тангирова, преподаватель Узбекского государственного университета мировых языков Р.Болтаева.
Участники также ознакомились с проводимой в Академии Генеральной прокуратуры работой по преподаванию иностранных языков, передовым опытом и применяемыми современными методиками, деятельностью кафедры языковой подготовки.
По итогам тренинга зарубежными экспертами разработаны предложения и рекомендации по преподаванию юридического английского языка сотрудникам органов прокуратуры.