Afg'oniston Islom Respublikasi Bosh prokuraturasi delegatsiyasining Akademiya faoliyati bilan tanishuvi
Joriy yilning 17 iyun sanasida Afg'oniston Islom Respublikasi Bosh prokurori Muhammad Farid Hamidi boshchiligidagi delegatsiya O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi faoliyati bilan tanishish uchun tashrif buyurdi.
Tashrif jarayonida mehmonlar zamonaviy pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, masofaviy ta'lim, interaktiv hamda muammoli vaziyat metodlari va treninglarga asoslangan Akademiya ta'lim jarayoni bilan yaqindan tanishdilar.
Bundan tashqari, delegatsiya vakillari multimedia markazi, axborot texnologiyalaridan foydalanish va Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va axborot xavfsizligini ta'minlash bo'limi, kriminalistik poligon, voqea joyini tekshirish va sud jarayoni imitatsiyasini amalga oshirish xonalari, Akademiya muzeyi hamda kutubxonasi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Delegatsiya a'zolari fikriga ko'ra, Akademiya faoliyatining tashkil etilishi va uning innovatsion salohiyati, zimmasiga yuklatilgan vazifalarni va mutlaqo yangi faoliyat yo'nalishlarini samarali amalga oshirishga qodir bo'lgan, munosib kadrlar tarkibini shakllantirishni ta'minlaydi.
Tashrif yakunida ikki tomonlama manfaatlarni ifodalaydigan yo'nalishlarda o'zaro hamkorlik aloqalarining istiqbollari haqida kelishuvga erishildi.

Ознакомление делегации Генеральной прокуратуры Исламской Республики Афганистан с деятельностью Академии
17 июня с.г. делегация Генеральной прокуратуры Исламской Республики Афганистан во главе с Генеральным прокурором Мохаммадом Фаридом Хамиди посетила с ознакомительным визитом Академию Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
В ходе визита проведена презентация учебного процесса на основе широкого применения современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, дистанционного обучения, интерактивных и проблемно-ситуационных методов обучения и тренингов.
Кроме того, представители делегации наглядно ознакомлены с работой мультимедийного центра, отдела по внедрению ИКТ и информационной безопасности, возможностями криминалистического полигона, специальных помещений имитации осмотра места происшествия и судебного процесса, музеем и библиотекой Академии.
По мнению членов делегации, организация деятельности и инновационный потенциал Академии обеспечивает формирование достойного кадрового состава, способного эффективно выполнять поставленные задачи в принципиально новых направлениях деятельности органов прокуратуры, повышение их роли в реализации осуществляемых реформ.
По итогам встречи достигнута договоренность о перспективах сотрудничества по направлениям, представляющим взаимный интерес.