Bosh prokuratura Akademiyasi professor-o'qituvchilarining pedagogik mahoratini oshirish bo'yicha navbatdagi seminar-trening
Akademiya tomonidan professor-o'qituvchilarning pedagogik mahoratini oshirish, zamonaviy talablarga javob beradigan va ta'lim sifatini yuksaltirishga xizmat qiladigan innovatsion ta'lim texnologiyalarini o'quv jarayoniga joriy etish borasidagi ishlar izchil amalga oshirib kelinmoqda.
Mazkur yo'nalishda navbatdagi “Ta'lim sifatini boshqarish” mavzusidagi seminar-trening Akademiya tomonidan Toshkent davlat pedagogika universiteti bilan hamkorlikda 2020 yil 28 fevral kuni o'tkazildi.
Tadbirda Toshkent davlat pedagogika universiteti professori, pedagogika fanlari doktori B.Xodjaev trener sifatida ishtirok etdi.
Trening doirasida ishtirokchilar ta'lim sifatini boshqarish borasida ilg'or xorijiy tajriba, shuningdek kasbiy ta'lim va kadrlar tayyorlash uchun Yevropa ball tizimining tarkibiy qismi bo'lgan kursdan kursga o'tish va sinov birliklarini to'plashning Yevropa tizimi bilan tanishdilar.
Shu bilan birga Akademiya magistraturasida kredit-modul tizimi sharoitida o'quv jarayonini tashkil etish va fanning o'zlashtirilganligini baholash tizimining o'ziga xos xususiyatlari atroflicha ko'rib chiqildi, o'qitishning sifatini baholash, ta'limning xalqaro standartlarini hamda akademik reytingni joriy etish masalalari muhokama qilindi.
Trening interaktiv tarzda bo'lib o'tdi, professor B.Xodjaev ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga batafsil javob berdi.
Kelgusida Toshkent davlat pedagogika universiteti bilan hamkorlikda shu kabi tadbirlarni doimiy ravishida o'tkazib turish haqida kelishib olindi.

Очередной семинар-тренинг по повышению педагогического мастерства профессорско-педагогического состава Академии
Академией ведется последовательная работа по повышению педагогического мастерства профессорско-преподавательского состава, а также по внедрению в учебный процесс инновационных образовательных технологий, отвечающих современным требованиям и способствующих повышению качества образования.
Очередной семинар-тренинг в данном направлении на тему: «Управление качеством образования» проведен Академией совместно с Ташкентским государственным педагогическим университетом (ТГПУ) 28 февраля 2020 года.
В качестве тренера в мероприятии выступил доктор педагогических наук, профессор ТГПУ Б.Ходжаев.
В рамках тренинга участники ознакомились с передовым зарубежным опытом в сфере управления качеством образования, а также практикой Европейской системы перевода и накопления зачетных единиц (ECTS), являющейся частью Европейской системы баллов для профессионального образования и подготовки кадров.
Также рассмотрены вопросы внедрения международных стандартов образования и оценки качества обучения, академического рейтинга, особенности организации учебного процесса и системы оценки усвоения учебного предмета в условиях кредитно-модульной системы обучения на базе магистратуры Академии.
Тренинг проведен в интерактивной форме, профессор Б.Ходжаев ответил на интересующие участников вопросы.