Mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar bilan o'tkazilgan suhbat natijalari haqida
2020 yilning 3 mart kuni 12.00.08 – Jinoyat huquqi, huquqbuzarliklarning oldini olish. Kriminologiya. Jinoyat-ijroiya huquqi hamda 12.00.12 – Korruptsiya muammolari (yuridik fanlar) ixtisosligi bo'yicha mustaqil izlanuvchilikka (PhD) qabul qilish bo'yicha navbatdagi tanlovning yakuniy bosqichi – talabgorlar bilan suhbat o'tkazildi.
Unda Bosh prokuratura Akademiyasi, TDYUU va Yuristlar malakasini oshirish markazining yetakchi olimlari, xususan, yuridik fanlar doktorlari B.X.Po'latov, F.X.Raximov, A.A.Otajonov, M.M.Mamasiddiqov, U.A.Tuxtasheva hamda
yuridik fanlar bo'yicha falsafa doktori X.A.Karimovlar ishtirok etdilar.
Suhbatda komissiya a'zolari tomonidan sud-huquq sohasida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyati, talabgorlarning ilmiy izlanishlarni amalga oshirish bo'yicha ko'nikmalari, tadqiqot mavzularining dolzarbligi va ahamiyati haqida savollar berildi.
Mustaqil izlanuvchilikka (PhD) qabul qilish yuzasidan navbatdagi tanlov yakuni bo'yicha tegishli qaror qabul qilindi.

3 марта 2020 года проведено собеседование – завершающий этап очередного конкурса по приему претендентов на самостоятельное соискательство по специальности 12.00.08 – Уголовное право, предотвращение правонарушения. Криминология. Уголовно-исполнительное право и 12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки).
В нем приняли участие ведущие ученые Академии Генеральной прокуратуры, ТГЮУ и Центра повышения квалификации юристов, в частности, доктора юридических наук Б.Х.Пулатов, Ф.Х.Рахимов, А.А.Отажонов, М.М.Мамасиддиков, У.А.Тухташева и доктор философии по юридическим наукам Х.А.Каримов.
В собеседовании членами комиссии были затронуты вопросы о сути и значении судебно-правовых реформ, осуществляемых в нашей стране, навыках претендентов по осуществлению научных изысканий, актуальности и значимости тем исследований.
По итогам очередного конкурса по приёму на самостоятельное соискательство (PhD) принято соответствующее решение.