«Mo''tabar ayol» ko'krak nishoni bilan taqdirlash
Xalqaro xotin-qizlar kuni arafasida Bosh prokuratura Akademiyasi kafedra mudiri M.Z.Radjapova bir guruh tashabbuskor va faol ayollar qatorida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 2 fevraldagi “Xotin-qizlarni qo'llab-quvvatlash va oila institutini mustahkamlash sohasidagi faoliyatni tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi Farmoni bilan ta'sis etilgan «Mo''tabar ayol» ko'krak nishoni bilan taqdirlandi.
M.Z.Radjapova uzoq yillar prokuratura organlari tizimida xizmat qilib kelgan, shuningdek bugungi kunda qonuniylik va huquq-tartibotni ta'minlash borasida prokuratura organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimini mustahkamlashga o'zining munosib hissasini qo'shib kelmoqda.
Akademiya jamoasi Muhtaram Ziyadullaevnani chin yurakdan yuksak mukofot bilan muborakbod etadi va mustahkam sog'liq, mehnat faoliyatida yangi zafarlar va ulkan yutuqlar tilaydi.

В преддверии Международного женского дня заведующая кафедрой Академии Генеральной прокуратуры Раджапова Мухтарам Зиядуллаевна в числе группы инициативных и активных женщин республики награждена нагрудным знаком «Мўътабар аёл», учрежденным Указом Президента Республики Узбекистан от 2 февраля 2018 года №УП–5325 «О мерах по коренному совершенствованию деятельности в сфере поддержки женщин и укрепления института семьи».
М.З.Раджапова долгие годы прослужила в органах прокуратуры и на сегодняшний день вносит весомый вклад в укрепление системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации работников органов прокуратуры по обеспечению законности и правопорядка.
Коллектив Академии от всей души поздравляет Мухтарам Зиядуллаевну с высокой наградой и желает ей крепкого здоровья, дальнейших успехов и больших достижений в работе.