Lund universiteti bilan hamkorlik davom ettirilmoqda
Bosh prokuratura Akademiyasi va Lund universiteti (Shvetsiya) o'rtasidagi Memorandum doirasida BMTning Narkotiklar va jinoyatchilikka qarshi kurashish boshqarmasi ko'magida shvetsiyalik ekspertlar P.Ollson va S.Sempson ishtirokida qator o'quv va ilmiy-amaliy tadbirlar sikli o'tkazildi.
2020 yil 27-28 fevral` kunlari “Oliy ta'lim – korruptsiyasiz soha” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferentsiya bo'lib o'tib, unda Lund universitetining professori P.Olsson ma'ruza bilan ishtirok etdi.
Joriy yilning 2-6 mart kunlari Akademiya magistraturasining “Korruptsiyaga qarshi kurashish” yo'nalishi tinglovchilari uchun Lund universiteti professori S.Sempson ishtirokida “Korruptsiyaviy holatlarning ijtimoiy-madaniy
sabablari” nomli o'quv kursi tashkil etildi.
O'quv kursi korruptsiyaga qarshi komplaens nazoratini amalga oshirish, korruptsiyaga moyilligi ko'proq bo'lgan sohalarni aniqlash, xodimlar xizmat vazifalarini bajarish jarayonida manfaatlar to'qnashuvini bartaraf etish, korruptsiyaga oid huquqbuzarliklarni hamda ularni sodir etishga turtki bo'lgan sabab va sharoitlarni aniqlash bo'yicha bilim va ko'nikmalarni rivojlantirishga yo'naltirilgan.

Продолжение сотрудничества с Лундским университетом
В рамках Меморандума о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры и Лундским университетом (Швеция) при поддержке Управления ООН по наркотикам и преступности проведен цикл учебных и научно-практических мероприятий с участием шведских экспертов П.Олссона и С.Семпсона.
Профессор Лундского университета П.Олссон 27-28 февраля 2020 года выступил с докладом на международной научно-практической конференции на тему: «Высшее образование – сфера без коррупции».
2-6 марта с.г. с участием профессора Лундского университета С.Семпсона для слушателей магистратуры по направлению «противодействие коррупции» проведен учебный курс на тему: «Социально-культурные причины коррупционных проявлений».
Курс был направлен на развитие знаний и практических навыков слушателей магистратуры Академии направления «Противодействие коррупции». В ходе занятий были заслушаны курсы по антикоррупционному комплаенсу, выявлению сфер, наиболее подверженных коррупционным проявлениям, разрешению конфликта интересов работников в процессе выполнения служебных обязанностей, по выявлению коррупционных правонарушений, а также причин и условий, способствующих их совершению.