Jinoiy daromadlarni legalizatsiyasiga qarshi kurashish bo'yicha Gonkong Assotsiatsiyasi mutaxassislari bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Joriy yilning 1 iyul kuni Akademiyada jinoiy daromadlarni legalizatsiyasiga qarshi kurashish bo'yicha Gonkong Assotsiatsiyasi mutaxassislari a'zosi, “Buyuk kelajak” XNNT ekspert kengashi a'zosi A.Raxmatullaev bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Jinoiy daromadlarni legalizatsiyasiga qarshi kurashish bo'yicha Gonkong Assotsiatsiyasi mutaxassislari legalizatsiya va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish, moliyaviy jinoyatlarni aniqlash va ularning oldini olish sohasida mutaxassislarning bilim, ko'nikma va tajribalarini kengaytirish bo'yicha eng yirik xalqaro tashkilot hisoblanadi. Assotsiatsiya a'zolari keng doiradagi moliyaviy muassasalar, sanoat tarmoqlari hamda huquqni muhofaza qiluvchi organlar vakillaridan iborat.
Uchrashuvda Akademiyaning Gongkong assotsiatsiyasi bilan qisqa muddatli ta'lim kurslarini tashkil etish, legalizatsiya va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish bo'yicha praktikum ishlab chiqish, Akademiya faoliyatiga ekspertlarni jalb qilish, qo'shma tadqiqotlar olib borish bo'yicha hamkorlik masalalari muhokama qilindi.

Обсуждение перспектив сотрудничества Академии с Гонконгской Ассоциацией специалистов по борьбе с отмыванием денег
1 июля т.г. в Академии прошла встреча с членом Гонконгской Ассоциации специалистов по борьбе с отмыванием денег, членом экспертного совета МННО «Буюк Келажак» А.Рахматуллаевым.
Гонконгская Ассоциация специалистов по борьбе с отмыванием денег (ACAMS) является крупнейшей международной организацией, призванной расширять знания, навыки и опыт специалистов по борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма, выявлению и предупреждению финансовых преступлений. Членами ACAMS являются представители широкого круга финансовых учреждений, отраслей промышленности и правоохранительных органов.
На встрече обсуждены возможности сотрудничества Академии с Гонконгской ассоциацией в целях организации краткосрочных образовательных курсов, разработки практикума по вопросам борьбы с отмыванием денег и финансированием терроризма, привлечения эксперта к работе в Академии, проведения совместных исследований.