AQShlik ekspert Akademiya magistraturasining masofaviy o'quv jarayonida ishtirok etdi
Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan magistratura tinglovchilari uchun masofaviy o'quv mashg'ulotlarini o'tkazish davom ettirilmoqda.
O'quv dasturini to'laqonli ijro etilishini ta'minlash maqsadida moslashtirilgan dars jadvaliga muvofiq masofaviy o'qitish jarayoniga Akademiya professor-o'qituvchilari bilan bir qatorda Akademiyaning hamkorlari hisoblangan chet ellik soha ekspertlari ham jalb qilingan.
Xususan, AQShlik ekspert, iste'fodagi prokuror Gregori Ueddl tomonidan joriy yilning 2 aprel` kuni magistratura tinglovchilariga “Iqtisodiy sohadagi jinoyatlarni tergov qilish” mavzusida real vaqt rejimida navbatdagi o'quv mashg'uloti o'tkazildi.
Akademiya magistraturasi tinglovchilari AQSH va boshqa davlatlarning iqtisodiy sohadagi jinoyatlarni tergov qilishda kelib chiqadigan jinoyat-protsessual, tashkiliy va kriminalistik xarakterdagi masalalar to'g'risida batafsil ma'lumotga ega bo'ldilar.

Участие эксперта США в процессе дистанционного обучения в магистратуре Академии
Академией Генеральной прокуратуры продолжается проведение дистанционных учебных занятий для слушателей магистратуры.
В целях обеспечения полноценной реализации учебной программы, в соответствии с адаптированным учебным расписанием в процессе дистанционного обучения наряду с профессорско-преподавательским составом Академии, задействованы также зарубежные эксперты в сфере – партнеры Академии.
В частности, 2 апреля текущего года экспертом из США отставным прокурором Грегори Уэддлом, проведено очередное учебное занятие для слушателей магистратуры в режиме онлайн на тему: «Расследование преступлений в сфере экономики».
Слушатели магистратуры Академии получили подробную информацию об опыте США и других стран по вопросам уголовно-процессуального, организационного и криминалистического характера, возникающим при расследовании преступлений в сфере экономики.