Bosh prokuratura Akademiyasida magistratura tinglovchilari uchun masofaviy o'quv mashg'ulotlari o'quv dasturiga muvofiq o'tkazilishi davom etmoqda.
Real vaqt rejimida o'quv mashg'ulotlarni o'tkazish va magistrlik dissertatsiyalari doirasida tinglovchilar tomonidan ilmiy tadqiqotlarni olib borish holatini muhokama qilishga karantin choralari amal qilib turgan muddatda
masofadan turib mehnat faoliyatini yuritayotgan Akademiyaning professor-o'qituvchilari faol jalb etilmoqda.
Xususan, Akademiyaning kafedra dotsenti G.Malikova tomonidan 2020 yil 17 aprel kuni “Qaror qabul qilish texnikasi” mavzusida navbatdagi mashg'ulot o'tkazilib, unda tegishli qoida va metodlarga rioya qilish, qarorlarni qabul qilish texnikasini, shuningdek qo'yilgan vazifalarga erishishga to'sqinlik qiluvchi faktorlarni aniqlash va bartaraf etish ko'nikmalarini o'zlashtirish zarurligiga oid masalalar yoritildi.
Mashg'ulot davomida magistratura tinglovchilari real vaqt rejimida bugungi kunda qaror qabul qilishga oid dolzarb masalalar bo'yicha muhokamalarni o'tkazdilar, shuningdek uning tegishli ijtimoiy-huquqiy jihatlarini ko'rib

Продолжается дистанционное обучение в магистратуре Академии Генеральной прокуратуры
В Академии Генеральной прокуратуры продолжается проведение дистанционных учебных занятий для слушателей магистратуры в соответствии с учебной программой.
К проведению учебных занятий и обсуждению хода исследований в рамках подготовки магистерских диссертаций в режиме реального времени активно привлекается профессорско-пропедавательский состав Академии, работающий на дистанционной основе на дому в период действия карантинных мер.
В частности, доцентом кафедры Академии Г.Маликовой 17 апреля 2020 года проведено очередное занятие на тему «Техника принятия решения», в ходе которого были освещены вопросы необходимости соблюдения соответствующих правил и методов, овладения техникой принятия решений, а также навыками выявления и нейтрализации факторов, препятствующих достижению поставленных задач.
В ходе занятия слушатели магистратуры в режиме реального времени провели тематические обсуждения по актуальным на сегодняшний день вопросам принятия решения, а также рассмотрели ряд соответствующих социально-правовых аспектов.