Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari bilan uchrashuv o'tkazildi
2019 yil 4 iyul kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Hamkorlik to'g'risidagi Memorandum doirasida Bosh prokuraturaning Akademiyasi va Kadrlar boshqarmasi xodimlari tomonidan universitet talabalari bilan uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuvda universitet mas'ul xodimlari, bakalavr bosqichi bitiruvchilari va talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda talabalarga prokuratura organlariga xizmatga qabul qilish tartibi, Bosh prokuratura Akademiyasi faoliyati, joriy o'quv yilidan boshlab magistraturaga qabul boshlanganligi va unda o'qishning o'ziga xos afzalliklari haqida batafsil ma'lumot berildi.
Talabalar, ayniqsa, Akademiya magistraturasida 3 ta mutaxassislik bo'yicha o'qitish tizimining joriy qilinganligi, nazariya va amaliyotning uyg'unligi, xorijiy davlatlarning nufuzli oliy ta'lim muassasalari ekspertlarining ta'lim jarayoniga jalb qilinishi hamda talabalarning xorijda amaliyot o'tash imkoni mavjudligiga qiziqish bildirdilar.

Проведена встреча со студентами Университета мировой экономики и дипломатии
4 июля 2019 года в Университете мировой экономики и дипломатии в рамках Меморандума о сотрудничестве работниками Академии и Управления кадров Генеральной прокуратуры проведена встреча со студентами университета.
Во встрече приняли участие ответственные сотрудники, выпускники бакалавриата и студенты университета.
В ходе мероприятия дана подробная информация о порядке приема на службу в органы прокуратуры, деятельности Академии Генеральной прокуратуры, начале приема в магистратуру с текущего учебного года и преимуществах обучения в магистратуре.
Студенты высказали заинтересованность, в частности, внедрением в магистратуре Академии системы обучения по 3 специальностям, сочетанием теории и практики, привлечением в образовательный процесс экспертов ведущих высших образовательных учреждений зарубежных государств и наличием возможности у студентов проходить зарубежные стажировки.