Taraqqiyot sohasidagi hamkorlik uchrashuvi
Bosh prokuratura Akademiyasi vakillari joriy yilning 5 iyul kuni barqaror taraqqiyot maqsadlarida BMTning hamkorlik bo'yicha doiraviy dasturi muhokamasi yuzasidan bo'lib o'tgan uchrashuvda ishtirok etishdi.
Tadbirda BMTning mamlakatlar guruh vakillari, Oliy Majlis, vazirlik va idoralar, fuqarolik jamiyati, xalqaro tashkilotlar va xorijiy davlatlar elchixonalari vakillari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga BMT tomonidan amalga oshirilayotgan joriy islohotlar, BMTning 2016-2020 yillarda rivojlantirish maqsadida yordam berish bo'yicha doiraviy dasturini (UNDAF) amalga oshirishdagi yutuqlar, 2030 yilgacha bo'lgan davrda barqaror taraqqiyot sohasidagi milliy maqsad va vazifalar implementatsiyasini tashkil etish faoliyati to'g'risida ma'lumotlar berildi hamda barqaror rivojlantirish maqsadlariga birgalikda erishish bo'yicha kelgusidagi yo'nalishlar haqida o'zaro fikr va takliflar almashildi.

Партнерская встреча в области развития
Представители Академии Генеральной прокуратуры 5 июля с.г. приняли участие в партнёрской встрече по обсуждению Рамочной программы сотрудничества ООН в целях устойчивого развития (ЦУР).
В мероприятии участвовали представители страновой команды ООН, парламента, министерств и ведомств, гражданского общества, международных организаций и посольств иностранных государств.
В ходе встречи участники проинформированы о текущих реформах, проводимых ООН, достижениях в реализации Рамочной программы ООН по оказанию помощи в целях развития ЮНДАФ на 2016-2020 гг., деятельности по организации имплементации Национальных целей и задач в области устойчивого развития на период до 2030 года, а также обменялись мнениями и предложениями о дальнейших направлениях для совместного достижения ЦУР.