Bosh prokuratura Akademiyasining xalqaro tashkilotlar bilan korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha hamkorligi samarali davom etmoqda
2020 yilning 28-30 aprel kunlari AQSH xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID) nomidan faoliyat yurituvchi “Tetra Tech DPK” kompaniyasi vakillari ko'magida korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida taniqli xalqaro ekspert, ko'p yillar davomida Xalqaro korruptsiyaga qarshi kurashish akademiyasi dekani lavozimida ishlagan Martin Kroytner bilan vedeokonferensaloqa rejimida turkum uchrashuvlari tashkil etildi.
Uchrashuvlar davomida M.Kroytnerga Bosh prokuratura Akademiyasining korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar va “Korrupsiyaga qarshi kurashish” magistratura mutaxassisligi o'quv dasturlari haqidagi faoliyati bo'yicha batafsil ma'lumot berildi.
Xalqaro ekspert ishtirokchilarni korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida mutaxassislarni tayyorlovchi yetakchi xorijiy ta'lim muassasalari tajribalari bilan tanishtirib, ularning tajribasiga tayangan holda Akademiyaning magistratura mutaxassisligi o'quv dasturlarini takomillashtirish bo'yicha o'zining dastlabki tavsiyalarini berdi.
Shuningdek, tomonlar xalqaro standartlar va ilg'or xorijiy tajriba asosida “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mutaxassisligi bo'yicha qisqa muddat ichida yangilangan o'quv dasturlarini ishlab chiqish va korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi xalqaro va xorijiy ekspertlarni masofaviy shaklda ta'lim jarayoniga jalb qilish masalalarini atroflicha muhokama qilib olishdi.

Продолжается эффективное сотрудничество Академии Генеральной прокуратуры с международными организациями по противодействию коррупции
28-30 апреля 2020 года при поддержке компании “Tetra Tech DPK”, действующей от имени Агентства США по международному развитию (USAID), организована серия встреч в режиме видеоконференцсвязи с видным международным экспертом в сфере противодействия коррупции, работавшим долгие годы в должности руководителя Международной антикоррупционной академии – Мартином Кройтнером.
В ходе встреч М.Кройтнеру предоставлена подробная информация о деятельности Академии Генеральной прокуратуры, проводимой работе в сфере противодействия коррупции и учебных программах по специальности магистратуры “Противодействие коррупции”.
Международный эксперт ознакомил участников с опытом ведущих зарубежных образовательных учреждений, занимающихся подготовкой специалистов в сфере противодействия коррупции, и опираясь на их опыт, представил первоначальные рекомендации по совершенствованию учебных программ магистратуры Академии.
Также, стороны обсудили вопросы разработки в кратчайшие сроки на основе международных стандартов и передовых зарубежных практик обновленных учебных программ по специальности магистратуры «Противодействие коррупции» и привлечения международных и зарубежных экспертов к образовательному процессу в дистанционной форме.