Qishloq xo'jaligi sohasidagi qonunchilik ijrosi ustidan nazoratni samarali tashkil etish masalalari bo'yicha o'quv kursi tashkil etildi
Bosh prokuratura Akademiyasida “Qishloq xo'jaligi sohasidagi qonunchilik ijrosi ustidan nazoratni samarali tashkil etish” mavzusida Qoraqalpog'iston Respublikasi va viloyatlar prokuratura organlari xodimlari malakasini oshirish kursi tashkil etildi.
Ta'lim samaradorligini oshirish maqsadida mazkur kurs o'qitishning aralash shaklida tashkil etilib, uch hafta ishdan ajralmagan holda masofaviy va bir hafta ishdan ajralgan holda Bosh prokuratura Akademiyasida o'quv mashg'ulotlari o'tkazilishi belgilangan. Masofaviy ta'lim zarur elektron axborot-ta'lim resurslariga ega bo'lgan “ProAcademy” axborot-ta'lim portali orqali o'tkazilishi nazarda tutilgan.
O'quv kursi doirasida hududiy prokuratura organlari xodimlarining yer va suv qonunchiligi, shuningdek qishloq xo'jaligiga oid boshqa qonunlar ijrosi ustidan prokuror nazorati faoliyatini samarali tashkil etishning o'ziga xos xususiyatlari borasidagi bilim va ko'nikmalarini oshirishga qaratilgan mashg'ulotlar o'tkaziladi.

Запуск учебного курса по вопросам организации эффективного надзора за исполнением законодательства в сфере сельского хозяйства
В Академии Генеральной прокуратуры начат курс повышения квалификации работников органов прокуратуры Республики Каракалпакстан и областей на тему: «Организация эффективного надзора за исполнением законодательства в сфере сельского хозяйства».
В целях повышения эффективности обучения учебный курс организован в смешанной форме и состоит из трех недель дистанционного обучения без отрыва от работы и одной недели очного обучения в Академии. Дистанционное обучение осуществляется посредством использования информационно-образовательного портала Академии «ProAcademy», включающего комплекс необходимых электронных информационно-образовательных ресурсов.
В рамках учебного курса предусматривается повышение уровня знаний и профессиональных навыков работников территориальных органов прокуратуры по специфике и особенностям организации прокурорского надзора за исполнением земельного и водного законодательства, а также других нормативно-правовых актов в области сельского хозяйства.