JICAning O'zbekistondagi vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Joriy yilning 18 iyul kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Yaponiya Xalqaro Hamkorlik Agentligining (JICA) O'zbekistondagi vakili O.Shun hamda JICA loyihalar koordinatori F.Kurbanov bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida korruptsiyaga qarshi kurash, mamlakatda erkin iqtisodiyotni shakllantirish maqsadida fuqarolik huquqlari va xususiy mulk daxlsizligi himoyasini ta'minlash bo'yicha JICA tomonidan taklif etilayotgan loyihada Akademiyaning ishtiroki masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlariga ko'ra tomonlar o'zaro manfaatli bo'lgan barcha sohalarda hamkorlikni rivojlanitirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Встреча с представителем JICA в Узбекистане
18 июля с.г. в Академии Генеральной прокуратуры прошла встреча с представителем Японского Агентства Международного сотрудничества (JICA) в Узбекистане О.Шун и координатором программ JICA Ф.Курбановым.
В ходе встречи обсуждены вопросы участия Академии в предлагаемом проекте JICA по противодействию коррупции, обеспечению гражданских прав и защите частной собственности в целях формирования свободной экономики в стране.
По итогам встречи стороны выразили готовность оказывать содействие в развитии сотрудничества по всем областям, представляющим взаимный интерес.