BMT giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi vakillari bilan uchrashuv
Joriy yilning 1 avgust kuni Akademiya rahbariyatining BMT giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasining Markaziy Osiyodagi Jinoiy sudlov bo'yicha dasturi xalqaro menedjeri K.Markvering bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida jinoyat va jinoyat-protsessual qonunchiligini takomillashtirish bo'yicha hamkorlikning joriy holati hamda kelgusi istiqbollari, Barqaror taraqqiyot maqsadlari (16-maqsad) amalga oshirilishini ta'minlash bo'yicha salohiyatni rivojlantirish, Akademiya faoliyatiga ekspertlarni jalb qilish, qo'shma loyiha va dasturlarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.

Встреча с представителями УНП ООН
1 августа с.г. года прошла встреча руководства Академии с международным менеджером Программы по уголовному правосудию в Центральной Азии Управления ООН по наркотикам и преступности К.Маркверингом.
В ходе встречи обсуждены текущее состояние и перспективы дальнейшего сотрудничества по совершенствованию уголовного и уголовно-процессуального законодательства, развитию потенциала в обеспечении реализации Целей устойчивого развития (Цель 16), привлечению экспертов к работе в Академии, организации совместных проектов и программ.