2019 yil 3 oktyabr kunidan Bosh prokuratura Akademiyasida tuman (shahar) prokurorlari yordamchilari uchun “Qonunchilik ijrosi ustidan prokuror nazorati” mavzusida “2+2” shaklidagi (72 soat masofaviy o'qitish va Akademiyada 72 soat (2 hafta) auditoriya mashg'ulotlari) kompleks aralash o'quv kursi boshlandi.
Malaka oshirish kursi dasturida ijtimoiy, iqtisodiy va boshqa sohalarda qonunchilik ijrosi ustidan prokuror nazoratini amaliy tashkil etishning dolzarb masalalari bo'yicha mashg'ulotlar nazarda tutilgan.
O'quv kursi yakunida tinglovchilar tomonidan amaldagi qonunchilikka kiritilgan yangiliklar, amaliyotda mavjud tizimli muammolar va kamchiliklar, ularni hal etish yo'llari hamda boshqa dolzarb masalalar bo'yicha tahliliy materiallar tayyorlanadi.
O'quv tadbirlari boshlanishiga tayyorgarlik ko'rish doirasida tinglovchilar uchun mazkur kursning tashkiliy masalalariga, masofaviy kursni o'tash va amaliy topshiriqlarni bajarish tartibiga bag'ishlangan vebinar tashkil etildi.

Начало нового курса «Прокурорский надзор за исполнением законодательства» на основе смешанного обучения
С 3 октября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры стартовал комплексный смешанный учебный курс в формате «2+2» (72 часа дистанционного обучения и 72 часа (2 недели) аудиторных занятий в Академии) для помощников районных (городских) прокуроров на тему: «Прокурорский надзор за исполнением законодательства».
Программой курса повышения квалификации предусмотрены учебные занятия по актуальным вопросам практической организации прокурорского надзора за исполнением законодательства в социальной, экономической и других сферах.
По завершению учебного курса слушателями будут подготовлены аналитические материалы касательно нововведений в действующее законодательство, имеющихся системных недостатков и проблем на практике, путей их решения, а также других актуальных вопросов.
В рамках подготовки к началу учебных мероприятий для слушателей был организован вебинар, посвященный организационным вопросам данного курса, порядку прохождения дистанционного обучения и выполнения практических работ.