“Bo'lajak prokurorlar klubi” a'zolari bilan uchrashuv o'tkazildi
2019 yil 4 oktyabr kuni Toshkent davlat yuridik universiteti bilan hamkorlik to'g'risidagi Memorandum doirasida Bosh prokuraturaning Akademiyasi va kadrlar boshqarmasi xodimlari tomonidan universitet talabalari bilan uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuvda universitet xodimlari, “Bo'lajak prokurorlar klubi” a'zolari, prokuratura organlariga xizmatga qabul qilingan talabalar, shuningdek Bosh prokuratura Akademiyasi magistraturasi tinglovchilari ishtirok etdi.
Tadbirda talabalarga prokuratura organlarida ish o'rganishlarini tizimli amalga oshirish maqsadida tashkil etilgan “Bo'lajak prokurorlar klubi” a'zoligiga qabul qilish tartibi hamda uning afzalliklari haqida batafsil ma'lumot berildi.
Shuningdek, klub doirasida faoliyat yuritib, hozirgi kunda prokuratura organlarida xizmat qilayotgan xodimlar va Bosh prokuratura Akademiyasi magistraturasida tahsil olayotgan tinglovchilar talabalarga klubda a'zolikning ijobiy tomonlari, klub nazariy bilimlarning amaliyot bilan uyg'unligini ta'minlashda platforma rolini bajarib kelayotganligi hamda “Bo'lajak prokurorlar klubi” a'zosi sifatidagi faoliyatning istiqbollari haqida o'z fikrlari bilan bo'lishdilar.
O'z navbatida talabalar klub faoliyatiga qiziqish bildirib, uning faoliyatini yanada takomillashtirish bo'yicha o'z takliflarini berdilar.

Встреча с членами «Клуба будущих прокуроров»
4 октября 2019 года в рамках Меморандума о сотрудничестве с Ташкентским государственным юридическим университетом сотрудниками Академии и управления кадров Генеральной прокуратуры была проведена встреча со студентами университета.
Во встрече приняли участие сотрудники университета, члены «Клуба будущих прокуроров», студенты, принятые на службу в органы прокуратуры, а также слушатели магистратуры Академии Генеральной прокуратуры.
На мероприятии студентам была предоставлена подробная информация об организованном в целях системного осуществления их стажировки в органах прокуратуры «Клубе будущих прокуроров» и его преимуществах.
Также, сотрудники органов прокуратуры и слушатели магистратуры Академии Генеральной прокуратуры, осуществлявшие свою деятельность в рамках клуба, поделились со студентами своим мнением о положительных аспектах членства в клубе, осуществлении клубом роли платформы в обеспечении сочетания теоретических знаний с практикой и перспективах деятельности в качестве члена «Клуба будущих прокуроров».
В свою очередь, студенты проявив интерес к деятельности клуба, дали свои предложения по дальнейшему совершенствованию его деятельности.