Toshkent shahar prokurorining Akademiya magistraturasi tinglovchilari bilan uchrashuvi o'tkazildi
2019 yil 13 noyabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Toshkent shahar prokurori B.B.Valievning magistratura tinglovchilari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Tadbirda Akademiya xodimlari va Toshkent shahar prokuraturasining tarmoq rahbarlari ishtirok etdi.
Toshkent shahar prokurori o'z ma'ruzasida bugungi kunda shahar prokuraturasi organlari oldida turgan vazifalarni to'laqonli amalga oshirish va shahar prokuraturasi organlarini tom ma'noda “xalq prokuraturasi”ga aylantirish borasida amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ishlarga to'xtalib o'tdi.
Shuningdek, ma'ruzada shahar prokuraturasi organlari tomonidan o'tgan qisqa vaqt ichida mamlakatning ijtimoiy-iqtisodiy hayotida amalga oshirilgan ishlar, xususan, muhtaram Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan 5 ta tashabbusni amalga oshirish ko'lamini yanada kengaytirish, aholi murojaatlari bilan ishlash, ta'lim va sog'liqni saqlash sohalarini yanada rivojlantirish, yoshlar bilan yaqindan muloqot o'rnatish, sud-huquq tizimidagi qonunchilikni qo'llash amaliyotidagi muammolarni bartaraf etishga alohida e'tibor qaratilayotganligi aytib o'tildi. Uchrashuv yakunida tinglovchilar o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Состоялась встреча прокурора города Ташкента со слушателями магистратуры Академии
13 ноября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча прокурора города Ташкента Б.Б.Валиева со слушателями магистратуры.
В мероприятии приняли участие сотрудники Академии и руководители структурных подразделений прокуратуры города Ташкента.
В своем выступлении прокурор города проинформировал участников о широкомасштабных работах, направленных на полноценную реализацию задач столичной прокуратуры и превращение органов прокуратуры города в истинно «народную прокуратуру».
Наряду с этим, докладчиком отмечено, что в деятельности органов прокуратуры города особое внимание уделяется вопросам социально-экономической сферы, в частности, реализации 5 инициатив, выдвинутых главой государства, работе с обращениями граждан, развитию сфер образования и здравоохранения, расширению диалога с молодежью, устранению проблем правоприменительной практики в судебно-правовой сфере.