Bosh prokuratura Akademiyasi hamda Qozog'iston Respublikasi Davlat boshqaruvi Akademiyasi o'rtasida anglashuv va hamkorlik to'g'risida Memorandum imzolandi
2019 yil 14 noyabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Qozog'iston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi Akademiyasi vitse-rektori A.Kosherbaeva boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o'tkazildi.
Tashrif doirasida Qozog'iston Respublikasi DBA vakillari Akademiya faoliyati, shu jumladan loyiha ofisi, elektron ta'lim va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish bo'limlari faoliyati bilan yaqindan tanishishdi.
Tomonlar hamkorlikning asosiy yo'nalishlari, shu jumladan akademik tajriba almashish, korruptsiyaga qarshi kurashish sohasida qo'shma o'quv dasturlari ishlab chiqish, muassasalarning tarkibiy tuzilmalari o'rtasida o'zaro hamkorlik hamda loyiha boshqaruvini joriy etish masalalarini muhokama qildilar.
Tashrif davomida Bosh prokuratura Akademiyasi hamda Qozog'iston Respublikasi Prezidenti huzuridagi DBA o'rtasida anglashuv va hamkorlik to'g'risida Memorandum imzolandi.
Shuningdek, Qozog'iston Respublikasi DBAning Loyiha boshqaruvi markazi boshlig'i A.Saginaev “Loyiha boshqaruvi: milliy tajriba va istiqbollar” mavzusida ma'ruza qildi.

Подписан Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и Академией государственного управления Республики Казахстан
14 ноября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча с делегацией Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан во главе с вице-ректором А.Кошербаевой.
В рамках визита представители АГУ Республики Казахстан ознакомились с деятельностью Академии, в том числе проектного офиса, работой отдела электронного обучения и отдела внедрения информационно-коммуникационных технологий.
Стороны обсудили основные направления сотрудничества, включающие академический обмен, разработку совместных учебных программ в сфере противодействия коррупции, взаимодействие между структурными подразделениями учреждений, внедрение проектного управления.
В ходе визита подписан Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и АГУ Республики Казахстан.
Также, руководитель Центра проектного управления АГУ Республики Казахстан А.Сагынаев выступил с лекцией на тему «Развитие проектного управления: национальный опыт и перспективы».