Toshkentdagi Amiti Universiteti vakillari bilan uchrashuv
2019 yil 18 noyabr kuni O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasida Akademiya rahbariyatining Toshkentdagi Amiti universiteti axborot texnologiyalari va injiniring departamenti professori doktor Anchal Garg hamda marketing bo'limi menedjeri Sevara Xosiyatqulova bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Tomonlar o'quv yurtlari o'rtasida memorandum tuzish vositasida hamkorlik munosabatlarini kengaytirish, akademik harakatchanligini rivojlantirish, tinglovchilar stajirovkalarini tashkil qilish, Amiti universiteti mutaxassislarini Akademiyadagi o'quv mashg'ulotlariga jalb qilishga yo'naltirilgan ikki tomonlama hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.
Uchrashuv yakuniga ko'ra tomonlar shuningdek Akademiya hamda prokuratura organlari faoliyatiga axborot texnologiyalarini keng joriy qilish borasida hamkorlikdagi kelgusi qadamlar bo'yicha kelishib oldilar.

Встреча с представителями Университета Амити в Ташкенте
18 ноября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоялась встреча руководства Академии с профессором департамента информационных технологий и инжиниринга Университета Амити в Ташкенте доктором Анчал Гарг и менеджером отдела маркетинга Севарой Хосияткуловой.
Стороны обсудили вопросы расширения партнерских отношений путем заключения меморандума между учебными заведениями, перспективы двустороннего сотрудничества, направленного на развитие академической мобильности, организации стажировок слушателей, привлечения специалистов Университета Амити к учебным занятиям в Академии.
По итогам встречи сторонами также достигнуты соглашения о дальнейших мерах взаимодействия по вопросам внедрения информационных технологий в деятельность Академии и органов прокуратуры в целом.