BAA Inson resurslari bo'yicha federal idorasi Inson resurslarini qo'llab quvvatlash tizimi departamenti vakillari bilan uchrashuv
2019 yilning 16 noyabr kuni Akademiya rahbariyatining BAA Hukumati Inson resurslari bo'yicha federal tashkiloti vakillari Amna Darvish al Raisi hamda Shaixa al Kaabi bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida davlat xizmati tizimida raqamli transformatsiya, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yordamida davlat xizmati uchun yuqori malakali kadrlarni tayyorlash masalalari hamda kasbiy kompetensiyalarni shakllantirishning o'ziga xos jihatlari muhokama qilindi.
Tadbir ishtirokchilari Akademiyaning ilmiy va ta'lim sohasidagi faoliyati, shuningdek Akademiya elektron ta'lim bo'limining axborot kommunikatsiya texnologiyalari yordamida uzluksiz ta'lim tizimini amalga oshirish faoliyati hamda xodimlar ishi samaradorligini baholash tizimini (KPI) joriy etish holati bilan tanishtirildi.
Tadbir yakunlari bo'yicha tomonlar o'zaro qiziqtirgan masalalar bo'yicha xalqaro hamkorlikni rivojlantirish bo'yicha kelishib olishdi.

Встреча с представителями Департамента системы поддержки человеческих ресурсов Федерального учреждения по человеческим ресурсам ОАЭ
16 ноября 2019 года организована встреча руководства Академии с представителями Департамента системы поддержки человеческих ресурсов Федерального учреждения по человеческим ресурсам Правительства ОАЭ Амной Дарвиш Аль Раиси и Шаихой Аль Кааби.
В ходе встречи обсуждены вопросы цифровой трансформации в системе государственной службы, особенности формирования профессиональных компетенций и подготовки кадров высшей квалификации для государственной службы с помощью информационно-коммуникационных технологий.
Участники мероприятия были ознакомлены с деятельностью Академии в научной и образовательной сферах, работой отдела электронного обучения по внедрению системы непрерывного обучения с использованием информационных технологий, а также системой оценки эффективности работы персонала (KPI).
По итогам встречи стороны пришли к согласию относительно развития сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.