2019 yil 19-20 noyabr kunlari O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Chet tillarni o'qitishning innovatsion metodikalarini rivojlantirish Respublika ilmiy-amaliy markazi (RIAIM) bilan hamkorlikda markaz qoshida faoliyat olib borayotgan nofilologik oliy ta'lim muassasalari ingliz tili o'qituvchilarining o'zaro tajriba almashish guruhi (UzTESPING) ning navbatdagi seminar-treningi bo'lib o'tdi. Treningda respublikamizning bir qator nofilologik oliy ta'lim muassasalari ingliz tili o'qituvchilari ishtirok etdi.
Seminar-treningda O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi Til o'rgatish kafedrasi boshlig'i S.Kurbanova o'zining “Ingliz tilini yuridik maqsadlarda o'qitishda “Flipped classroom” yondashuvini axborot texnologiyalari yordamida amalga oshirish” mavzusida taqdimot qildi.
Seminar-trening davomida ingliz tilini o'qitishda eng zamonaviy metodikalarni axborot texnologiyalari yordamida qo'llashning ahamiyatli jihatlari, ayniqsa, yuridik ingliz tilini o'qitishda ulardan foydalanish borasidagi olib borilayotgan chora-tadbirlar xususida batafsil ma'lumot berildi, shuningdek zamonaviy ingliz tili o'qituvchisida mavjud bo'lishi lozim bo'lgan kasbiy kompetensiyalar va ularni takomillashtirish to'g'risida qizg'in muhokamalar bo'ldi.

Участие в очередном семинаре-тренинге в рамках проекта UzTESPING
19-20 ноября 2019 года состоялся очередной семинар-тренинг группы по обмену опытом преподавателей английского языка нефилологических высших учебных заведений (UzTESPING), организованный совместно с Республиканским научно-практическим центром развития инновационных методик обучения иностранным языкам при Узбекском государственном университете мировых языков.
На мероприятии начальник отдела языковой подготовки Академии Генеральной прокуратуры С.Курбанова выступила с презентацией на тему “Применение метода “flipped classroom” с использованием информационных технологий при обучении юридического английского языка”.
В ходе семинара участники рассмотрели важные аспекты внедрения современных образовательных технологий в процесс обучения юридическому английскому языку и иностранным языкам в целом, а также обсудили перечень компетенций, которыми должен владеть современный преподаватель иностранных языков и методы их совершенствования.