Chet tilidan malakaviy imtihon masofaviy tarzda o'tkazildi
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasining tavsiyasiga binoan, koronavirus pandemiyasi tarqalishining oldini olish, izlanuvchilar va mutaxassislar sog'ligini asrash va attestatsiya jarayonini samarali tashkil qilish maqsadida 2020 yilning 28 may kuni Bosh prokuratura Akademiyasi mustaqil izlanuvchilari chet tili bo'yicha malakaviy imtihonni onlayn rejimida topshirdilar.
Imtihon mamlakatimizning ko'zga ko'ringan tilshunos va huquqshunos olimlaridan iborat tarkibda tuzilgan va Oliy attestatsiya komissiyasi tomonidan tasdiqlangan hay'at tarkibida olib borildi.
Imtihonda mustaqil izlanuvchilar bilan mamlakatimizda sud-huquq sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, ixtisoslik bo'yicha mavjud ilmiy tadqiqotlar va ulardagi zamonaviy yo'nalishlar, tadqiq etilayotgan mavzu doirasida mavjud ilmiy muammolar va ularning yechimi yuzasidan ingliz tilida suhbat o'tkazildi.

Дистанционное проведение квалификационного экзамена по иностранному языку
В соответствии с рекомендацией Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан, в целях предотвращения распространения коронавирусной инфекции, а также эффективной организации процесса аттестации, 28 мая 2020 года в режиме онлайн состоялся квалификационный экзамен по иностранному языку для самостоятельных соискателей Академии Генеральной прокуратуры.
Экзамен проведен комиссией в составе ведущих ученых лингвистов и юристов, утвержденном Высшей аттестационной комиссией.
В ходе экзамена с соискателями на английском языке обсуждены актуальные вопросы судебно-правовых реформ, осуществляемых научных исследований, современных научных подходов, исследуемых тематик, проблем и их решений в рамках их специальностей.
Соискатели, успешно сдавшие квалификационный экзамен, получат сертификаты в электронном формате, оригинал которых будет хранится в Академии до востребования их обладателями.