IHTT Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo mamlakatlari uchun Korupsiyaga qarshi kurashish tarmog'i Boshqaruv guruhining 25-majlisi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 28 may kuni videokonferensaloqa rejimida Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkilotining Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo mamlakatlari uchun Korruptsiyaga qarshi kurashish tarmog'i (IHTT Tarmog'i) Boshqaruv guruhining 25-majlisi bo'lib o'tdi.
Majlisda IHTT Tarmog'i rahbariyati, Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha Istambul harakatlar rejasi, Xalqaro bojxona tashkiloti, YEXHT va boshqa xalqaro tashkilotlar ekspertlari, IHTT Tarmog'i ishtirokchi-davlatlar milliy muvofiqlashtiruvchilari, shuningdek fuqarolik jamiyati vakillari ishtirok etishdi.
O'zbekiston tomonidan Bosh prokuratura, Bosh prokuratura Akademiyasi va Korrupsiyaga qarshi kurishish bo'yicha respublika idoralararo komissiyasining ekspert guruhi rahbariyati ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida Moldovaning Istambul harakatlar rejasi (IHR)ga qo'shilganligi e'lon qilindi, IHTT Tarmog'ining pandemiya sharoitida 2020 yil uchun ish rejasi va tadbirlari tasdiqlandi, korrupsiyaga qarshi kurashish samaradorligi ko'rsatkichlari loyihasi va uning asosida IHR ishtirokchi-davlatlarida boshlang'ich monitoring o'tkazish masalasi muhokama qilib olindi.

Состоялось 25-ое заседание Руководящей группы Сети по борьбе с коррупцией для стран Восточной Европы и Центральной Азии ОЭСР
28 мая с.г. в режиме видеоконференцсвязи состоялось 25-ое заседание Руководящей группы Сети по борьбе с коррупцией для стран Восточной Европы и Центральной Азии Организации экономического сотрудничества и развития (АКС ОЭСР).
В заседании приняли участие руководство АКС ОЭСР и эксперты Стамбульского плана действий по борьбе с коррупцией, ОБСЕ, ВТО и других международных организаций, национальные координаторы стран-участниц АКС, а также представители гражданского общества.
С узбекской стороны приняли участие руководство Генеральной прокуратуры, Академии Генеральной прокуратуры и экспертной группы Республиканской межведомственной комиссии по противодействию коррупции.
В ходе встречи было объявлено о присоединении Молдовы к Стамбульскому плану действий (СПД), утвержден план работы и мероприятия Сети на 2020 год в условиях пандемии, обсуждены проект показателей эффективности борьбы с коррупцией и проведение на его основе пилотного мониторинга в странах-участницах СПД.