Yuridik klinika faoliyati
Bosh prokuratura Akademiyasi Yuridik klinikasi faoliyati doirasida magistratura tinglovchilari uchun tajribali murabbiylar rahbarligida ularning yuridik amaliyot va axloq ko'nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan klinik ta'lim kursi ish boshladi.
Tinglovchilarning amaliy ko'nikmalarini takomillashtirishning muhim tarkibiy qismi hisoblanuvchi Akademiya klinikasi faoliyati yuridik kasbga sodiq bo'lgan yuqori malakali kadrlarni tayyorlashning samarali innovatsion, amaliyotga yo'naltirilgan modelini o'quv jarayoniga joriy etish maqsadida 2018 yilda yo'lga qo'yilgan edi.
Akademiya Yuridik klinikasi aholining zaif qatlamlariga bepul asosda huquqiy maslahatlar berib, shu orqali ularning odil sudlovdan erkin foydalanishiga
imkoniyat yaratadi.
Akademiya klinikasi faoliyatini tashkil etish O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Murojaatlar bilan ishlash boshqarmasi bilan hamkorlikda amalga oshirilmoqda.

Работа Юридической клиники
В рамках деятельности Юридической клиники Академии Генеральной прокуратуры стартовал курс клинического обучения для слушателей магистратуры Академии, направленный на развитие навыков юридической практики под руководством опытных наставников.
Запуск клиники Академии, являющейся важным составным элементом механизма совершенствования практических навыков слушателей, был осуществлен в 2018 году с целью внедрения в образовательный процесс эффективной инновационной, практико-ориентированной модели подготовки высококвалифицированных кадров, приверженных юридической профессии.
Юридическая клиника Академии оказывает юридические консультации на безвозмездной основе уязвимым слоям населения, обеспечивая их доступ к правосудию.
Организация работы клиники Академии реализуется при содействии Управления по работе с обращениями Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.